Funkcjonariusze ruchu drogowego z Włocławka gościli na Szkolnych Igrzyskach Olimpijskich, jakie odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim. Była to doskonała okazja do prelekcji na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.

W minioną środę (15.06.22) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego obserwowali zmagania uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim, którzy rywalizowali w ramach Szkolnych Igrzysk Olimpijskich.

Tego typu spotkanie z uczniami było też okazją do przypomnienia im kilku ważnych zasad bezpieczeństwa, o jakich powinni pamiętać w czasie letniego wypoczynku. Nie zabrakło więc dawki wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z dróg, w tym ważnej roli elementów odblaskowych.

Każdy z uczestników zawodów mógł też z bliska obejrzeć pojazdy włocławskiej „drogówki”, wśród których największym zainteresowaniem cieszyły się policyjne motocykle.

Spotkanie upłynęło pod znakiem uśmiechów i doskonałej zabawy. Takich pozytywnych wrażeń życzmy również uczniom w czasie wakacji!

  • Policjanci podczas spotkania z dziećmi na terenie szkoły.
  • Policjanci podczas spotkania z dziećmi na terenie szkoły.
  • Policjanci podczas spotkania z dziećmi na terenie szkoły.