Włocławscy policjanci dokładają wszelkich starań, by długi weekend należał do bezpiecznych. Kontrole trzeźwości kierowców, reagowanie na niebezpieczne wykroczenia drogowe i inne przedsięwzięcia - wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Zabezpieczaliśmy także procesje „Bożego Ciała”, które odbyły się na terenie miasta i powiatu.

Wydłużony weekend, to czas który sprzyja wyjazdom poza miejsce zamieszkania. Przez pierwsze dwa dni działań tj. od środy (15.06.2022) do czwartku (16.06.2022) policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, a 10 zdarzeń drogowych okazało się kolizjami.

Podczas działań policjanci ujawnili także 3 kierowców aut, którzy poruszali się drogami w stanie nietrzeźwości oraz 4 pijanych rowerzystów. Wśród nietrzeźwych kierujących niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca forda, którego ujęcia dokonali strażnicy miejscy, a następnie przekazali kierowcę policjantom. Sprawdzony stan trzeźwości 33-latka wykazał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło w środę (15.06.2022) przy ulicy Bauera we Włocławku. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie trzem kierowcom prowadzącym pojazdy mechaniczne w stanie nietrzeźwości może grozić do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna, natomiast czterech rowerzystów za popełnione wykroczenia ukaranych zostało mandatami karnymi w wysokości 2 500 złotych.

Policjanci zatrzymali także trzem kierowcom prawo jazdy na okres 3 miesięcy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym i ukarali ich mandatami karnymi w wysokości 1 500 złotych. Każdy z nich przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h więcej niż obowiązywały ich przepisy na terenie gminy Fabianki i miasta Włocławek.

Mundurowi także w czwartek (16.06.2022) czuwali nad bezpieczeństwem uczestników procesji „Bożego Ciała”, które odbyły się na terenie miasta i powiatu. W czasie ich trwania policjanci nie tylko ułatwiali uczestnikom przemarsz, ale też pomagali kierującym pokonać utrudnienia w ruchu drogowym.

Przypominamy, że wzmożone działania policjantów potrwają do niedzieli (19.06.2022), skierowane są one na zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom dróg.

  • Policjanci ruchu drogowego podczas zabezpieczenia procesji
  • Policjanci ruchu drogowego podczas zabezpieczenia procesji
  • Policjanci ruchu drogowego podczas zabezpieczenia procesji
  • Policjanci ruchu drogowego podczas zabezpieczenia procesji
  • Policjanci ruchu drogowego podczas zabezpieczenia procesji