(link otworzy duże zdjęcie)

Czerwiec i początek lipca to kolejny okres, który przyniósł sukcesy sportowcom powiatu włocławskiego. Niewątpliwie za największy należy uznać wicemistrzostwo Polski do lat 17 w podnoszeniu ciężarów, zdobyte przez zawodnika KSS Husaria Lubraniec – Macieja Szymańskiego.

Doszło do tego podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która była rozgrywana w Drzonkowie. OOM jest cykliczna imprezą sportowa dla młodzieży trenującej sporty olimpijskie. Start w niej poprzedzony jest eliminacjami strefowymi. Olimpiada ma rangę mistrzostw Polski juniorów. Od kilku lat prawo startu uzyskują również zawodnicy KSS Husaria Lubraniec.

W obecnym roku reprezentowali nasz region Maciej Szymański, Patryk Wdzieczny oraz Małgorzata Michalak.

Rywalizacja sztangistów zakończyła się ogromnym sukcesem szczególnie Macieja Szymańskiego, który w kategorii 67 kg (18 zawodników) zdobył tytuł wicemistrza Polski do lat 17, nieznacznie ulegając obecnemu mistrzowi Polski i wicemistrzowi Europy Konradowi Łazudze z Budowlanych Opole.

Bardzo dobrze zaprezentowali się również Patryk Wdzieczny w kategorii 81 kg zajął V miejsce i Małgorzata Michalak w kat. 59 kg sklasyfikowana na miejscu VII.

Warto zaznaczyć, że Szymański w ogólnej klasyfikacji chłopców na 102 zawodników zajął IV miejsce.

Srebrny medal to największy sukces w historii jaki w tak wysokiej rangi zawodach odniósł zawodnik reprezentujący lubraniecki klub. Maciej został powołany do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy, które odbędą się w grudniu w Izraelu. Obecnie rozpoczyna przygotowania do tego startu na zgrupowaniach kadry narodowej. Już 14 lipca wyjeżdża do Władysławowa.

Warto również wspomnieć o starcie w gronie seniorów 18 letniego Filipa Marciniaka, który podczas mistrzostw w Ciechanowie uplasował się na VII miejscu wśród najlepszych polskich zawodników kategorii 96 kg.