Włocławek w lipcu i sierpniu pod okiem żołnierzy WOT na ulicach miasta

W najbliższe weekendy Włocławek stanie się areną dynamicznych ćwiczeń wojskowych. Mieszkańcy mogą spodziewać się widoku żołnierzy w pełnym umundurowaniu, co będzie elementem przygotowań Wojsk Obrony Terytorialnej do ważnych szkoleń. To niecodzienna okazja, by zobaczyć z bliska działania naszych obrońców!
- Włocławskie ulice ożywione przez żołnierzy podczas lipcowych weekendów
- Sierpień i wrzesień z intensywnymi manewrami wojskowymi we Włocławku i okolicach
Włocławskie ulice ożywione przez żołnierzy podczas lipcowych weekendów
Już w sobotę i niedzielę, 19 i 20 lipca, a także tydzień później, 26 i 27 lipca, mieszkańcy Włocławka zauważą zwiększony ruch wojskowy na ulicy Leśnej oraz w okolicach strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego we Włocławku Ostrowach. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej będą realizować zaplanowane szkolenia programowe, poruszając się w pełnym oporządzeniu wraz z bronią długą służbową.
To wyjątkowa okazja, aby dostrzec zaangażowanie i profesjonalizm naszych terytorialsów, którzy przygotowują się do zadań związanych z bezpieczeństwem regionu. Choć ich obecność może przyciągać uwagę, to warto pamiętać, że jest to element rutynowych ćwiczeń mających na celu podniesienie gotowości bojowej.
Sierpień i wrzesień z intensywnymi manewrami wojskowymi we Włocławku i okolicach
Po lipcowych weekendach szkoleniowych planowane są kolejne terminy ćwiczeń: 2-3, 9-10, 23-24 oraz 30-31 sierpnia. We wrześniu natomiast żołnierze będą aktywni w dniach 20-21 oraz 27-28. Dodatkowo od 8 do 21 września na terenie miasta Włocławek oraz gmin i powiatu odbędzie się zintegrowane szkolenie żołnierzy 84. batalionu lekkiej piechoty.
To czas intensywnej pracy dla lokalnych oddziałów wojskowych, które doskonalą swoje umiejętności taktyczne i współdziałanie na różnych poligonach. Mieszkańcy proszeni są o zachowanie spokoju i wyrozumiałość wobec zwiększonej aktywności wojskowej w przestrzeni publicznej.
Warto śledzić komunikaty Urzędu Miasta Włocławek, aby być na bieżąco z terminami i miejscami kolejnych działań. Takie wydarzenia przypominają o roli Wojsk Obrony Terytorialnej w ochronie naszego regionu oraz o znaczeniu wspólnego bezpieczeństwa.
Na podstawie: Urząd Miasta we Włocławku
Ostatnie Artykuły

Nowa aplikacja MieszkaniecINFO zbiera sprawy gminy w jednym miejscu

Rekord padł w nocy - dzielnicowi czekają już tylko na finał

Wielkie sprzątanie w Brześciu Kujawskim rusza objazdowa zbiórka gabarytów i elektrośmieci

Śródmieście znów wybiera lokal, który stanie się miejską wizytówką

Włocławscy maturzyści walczą o finał z aplikacją, która pilnuje hulajnóg dzieci

We Włocławku startuje kurs przewodnika PTTK – miejsc jest niewiele

Przedszkole nr 7 wchodzi do projektu, który oswaja dzieci z angielskim

Na zielonym świetle przestał reagować - policjant z Włocławka ruszył pierwszy

Nad Wisłą rośnie nowy ciąg spacerowy z drogą, rowerami i zielenią

Na 3 Maja trwają punktowe prace przy wodociągu i trzeba uważać na przejazd

Brześć Kujawski stawia na sezon pełen koncertów i rodzinnych spotkań

Na Słodowie otwarto Aleję Seniorów z okazji 10 lat Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

FLEX wraca do hali OSiR i rozgrzeje taneczny parkiet we Włocławku

