Policja podsumowuje akcję
Policjanci z Włocławka przeprowadzili akcję kontrolowania trzeźwości kierowców na autostradzie A-1. W ciągu czterech godzin sprawdzono 637 kierowców, z czego czterech z nich okazało się być pod wpływem alkoholu. To kolejna odsłona działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa na naszych drogach.
  1. Akcja trwała od 5:00 do 9:00.
  2. Skontrolowano 637 kierowców.
  3. Czterech kierowców było pod wpływem alkoholu.
  4. Zatrzymano prawa jazdy i skierowano sprawy do sądu.

Wczoraj, w godzinach porannych, funkcjonariusze z Włocławka wzięli udział w akcji „Trzeźwa autostrada”. Działania miały miejsce na autostradzie A-1, która przebiega przez województwo kujawsko-pomorskie. Policjanci skupili się na sprawdzaniu trzeźwości kierowców, aby wyeliminować z ruchu drogowego tych, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd po spożyciu alkoholu.

W ciągu czterech godzin, od 5:00 do 9:00, mundurowi przeprowadzili 637 kontroli trzeźwości. Niestety, wyniki były niepokojące – czterech kierowców prowadziło pojazdy w stanie po użyciu alkoholu. Badania wykazały u nich ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie, co skutkowało zatrzymaniem ich praw jazdy.

Celem akcji było przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, przez identyfikację i eliminację kierowców pod wpływem alkoholu. Policjanci zaznaczają, że takie działania będą kontynuowane, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego po drodze publicznej w stanie po użyciu alkoholu grozi wysoka grzywna, która może wynieść nawet 30 tysięcy złotych. Sprawy popełnionych wykroczeń zostaną skierowane do sądu, gdzie kierowcy poniosą konsekwencje swoich działań.

To nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia tego typu akcja. Policja zapowiada dalsze kontrole, mając na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach i eliminację ryzyka związanego z jazdą pod wpływem alkoholu.


Opierając się na: Policja Włocławek