Koncert Grzegorza Turnaua na 33. Finale Turnieju Poezji Śpiewanej
Grzegorz Turnau, jeden z najznamienitszych twórców poezji śpiewanej w Polsce, wystąpi podczas 33. Finału Turnieju Poezji Śpiewanej. To wyjątkowa okazja, by usłyszeć jego najpiękniejsze utwory i przeżyć niezapomniane chwile z muzyką na żywo.
  1. Grzegorz Turnau – ikona poezji śpiewanej.
  2. Koncert w ramach 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
  3. Wyjątkowe aranżacje i współpraca z wybitnymi artystami.
  4. Zaproszenie na sentymentalną podróż muzyczną.

Grzegorz Turnau, urodzony 31 lipca 1967 roku w Krakowie, to wszechstronny artysta, który od lat cieszy się ogromnym uznaniem na polskiej scenie muzycznej. Jego kariera rozpoczęła się już w młodości, kiedy to w 1984 roku, jako szesnastolatek, zdobył pierwszą nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Od tego momentu jego twórczość nieprzerwanie towarzyszy polskim słuchaczom.

W ramach 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Turnau zaprezentuje swoje najbardziej znane utwory, takie jak „Znów wędrujemy”, „Cichosza” czy „Bracka”. To niepowtarzalna okazja, by na żywo usłyszeć kompozycje, które stały się klasyką polskiej poezji śpiewanej.

Artysta jest znany nie tylko jako wokalista, ale również jako pianista, poeta, kompozytor i aranżer. Jego debiutancki album „Naprawdę nie dzieje się nic” ukazał się w 1991 roku i od tego czasu Turnau wydał aż 16 solowych albumów. W jego dorobku znajdują się także liczne projekty fonograficzne z innymi artystami.

Grzegorz Turnau regularnie koncertuje, często występując z kilkuosobowym zespołem, w skład którego wchodzą m.in. Jacek Królik (gitara), Leszek Szczerba (saksofon), Mariusz Pędziałek (obój), Cezary Konrad (perkusja), Robert Kubiszyn lub Łukasz Adamczyk (bas), Michał Jurkiewicz (altówka, instrumenty klawiszowe). Jego występy są również wzbogacane o kameralne zespoły smyczkowe.

Turnau współpracuje z wieloma wybitnymi artystami, takimi jak Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz, Aga Zaryan, Sebastian Karpiel-Bułecka, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Andrzej Sikorowski i Stanisław Soyka. Jego twórczość obejmuje także muzykę filmową i teatralną, a od 2016 roku pełni funkcję kierownika muzycznego Teatru Lalka w Warszawie.

Choć artysta mieszka w Krakowie, ma również silne związki z Inowrocławiem, gdzie otrzymał honorowe obywatelstwo w 2013 roku, oraz z województwem zachodniopomorskim, gdzie założył Winnicę Turnau. Prywatnie jest mężem flecistki Maryny Barfuss i ojcem Antoniny Kondrat.

Grzegorz Turnau jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym 9 Fryderyków, 2 Wiktorów, Grand Prix Festiwalu w Opolu oraz medalu Gloria Artis i Złotego Krzyża Zasługi. W 2016 roku zdobył Nagrodę Miasta Krakowa w dziedzinie kultury i sztuki.

Serdecznie zapraszamy na ten wyjątkowy koncert, który z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń i pozwoli zanurzyć się w pięknie polskiej poezji śpiewanej.


CK Włocławek