Piraci drogowi we Włocławku stracili prawa jazdy
W miniony piątek policjanci z Włocławka aktywnie uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „PRĘDKOŚĆ”, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. W efekcie działań kontrolno-prewencyjnych zatrzymano prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarach zabudowanych. Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność za kierownicą.
  1. Policjanci zatrzymali dwóch kierowców za znaczne przekroczenie prędkości.
  2. Nałożono mandaty w wysokości 1 500 złotych oraz 13 punktów karnych.
  3. Obaj kierowcy utracili prawo jazdy na trzy miesiące.
  4. Akcja miała na celu egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości.

W piątek, 17 maja 2024 roku, włocławscy policjanci przeprowadzili kontrole drogowe w ramach ogólnopolskiej akcji „PRĘDKOŚĆ”. Skontrolowano 162 pojazdy, a konsekwencje za łamanie przepisów poniosło wielu kierowców. Najpoważniejsze sankcje spotkały dwóch kierujących, którzy w obszarach zabudowanych przekroczyli dopuszczalne limity prędkości o ponad 50 km/h.

W miejscowości Dobra Wola, około godziny 12:00, funkcjonariusze zatrzymali 40-letniego kierowcę samochodu marki Kia. Pomiar prędkości wykazał, że mężczyzna jechał o 57 km/h szybciej niż pozwalały na to przepisy. Zaledwie kilka godzin później, około 20:00, w miejscowości Szpetal Górny, policjanci zatrzymali 22-letniego kierowcę Mazdy, który przekroczył prędkość o 56 km/h.

W obu przypadkach na kierowców nałożono grzywny w wysokości 1 500 złotych oraz 13 punktów karnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, kierowcy stracili prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Przy dużych prędkościach czas reakcji jest znacznie skrócony, co zwiększa ryzyko tragicznych zdarzeń. Wsiadając za kierownicę, warto kierować się rozsądkiem i odpowiedzialnością, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym użytkownikom dróg.

Każdego dnia funkcjonariusze drogówki starają się zapewnić bezpieczeństwo na naszych drogach, kontrolując prędkość pojazdów i eliminując „piratów drogowych”. Apelujemy do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów i rozwagę na drodze.


Wg inf z: Policja Włocławek