Najlepsi policjanci ruchu drogowego w województwie wyłonieni
W wojewódzkich eliminacjach konkursu "Policjant Ruchu Drogowego 2024" wyłoniono najlepszych funkcjonariuszy, którzy będą reprezentować nasz region w ogólnopolskim finale. St. sierż. Przemysław Zieliński z Bydgoszczy zdobył pierwsze miejsce, a st. sierż. Daniel Robakowski z Brodnicy uplasował się na drugim miejscu.
  1. Eliminacje wojewódzkie odbyły się 15 maja 2024 roku.
  2. Uczestniczyło 19 policjantów z województwa kujawsko-pomorskiego.
  3. Przemysław Zieliński i Daniel Robakowski będą reprezentować województwo w finale ogólnopolskim.
  4. Finał ogólnopolski odbędzie się w dniach 12-14 czerwca 2024 roku w Poznaniu.

Wczoraj, 15 maja 2024 roku, miały miejsce XXXIV eliminacje wojewódzkie ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2024”. W zawodach brało udział 19 funkcjonariuszy z komend miejskich i powiatowych województwa kujawsko-pomorskiego. Konkurs ten jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu służb ruchu drogowego, a jego celem jest wyłonienie najlepiej przygotowanych policjantów do służby na drogach.

Eliminacje rozpoczęły się od sprawdzianu teoretycznego, który obejmował zagadnienia z zakresu prawa o ruchu drogowym, prawa karnego oraz wykroczeń. Po teście teoretycznym, policjanci przystąpili do sprawdzianu praktycznego, który obejmował jazdę sprawnościową motocyklem i samochodem służbowym. Te konkurencje odbyły się na terenie Kartodromu PZMot w Bydgoszczy.

Następnie uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami kierowania ruchem na skrzyżowaniu ulic Marii Skłodowskiej-Curie z Gajową w Bydgoszczy. Na koniec zawodnicy przystąpili do sprawdzianu umiejętności strzeleckich. Wszystkie te konkurencje miały na celu kompleksowe sprawdzenie przygotowania funkcjonariuszy do codziennych wyzwań, jakie stawia przed nimi służba na drogach.

W tegorocznej edycji konkursu, na podium stanęli:

I miejsce – st. sierż. Przemysław Zieliński z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy,

II miejsce – st. sierż. Daniel Robakowski z KPP w Brodnicy,

III miejsce – sierż. szt. Przemysław Lipiński z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim.

Laureaci dwóch pierwszych miejsc, st. sierż. Przemysław Zieliński i st. sierż. Daniel Robakowski, będą reprezentować nasze województwo w finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w dniach 12-14 czerwca 2024 roku na terenie garnizonu wielkopolskiego. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz życzymy powodzenia naszym reprezentantom w ogólnopolskim finale!


Według informacji z: Policja Włocławek