Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski zaprasza 3 grudnia 2021 r. o godz. 16.00 na plac Wolności. W tym miejscu nastąpi inauguracja świątecznej iluminacji. Jaki elementy będą cieszyć dorosłych i dzieci? To niespodzianka.

Po inauguracji na placu Wolności, świąteczny korowód „Włocławek jak z bajki” z udziałem św. Mikołaja, Mikołajowej, elfów, szczudlarzy i postaci z bajek, przejdzie na Zielony Rynek, gdzie rozpocznie się Włocławski Jarmark Bożonarodzeniowy.

Będzie to trzydniowy świąteczny kiermasz z mnóstwem atrakcji. Pojawią się producenci, twórcy ludowi i rękodzielnicy. Swoje wyroby prezentować i sprzedawać będą w udekorowanych świątecznie domkach handlowych. Na najmłodszych czekają animacje, spotkanie ze św. Mikołajem i Mikołajową, karuzela wenecka i symulator sań świętego Mikołaja. Pojawi się też specjalna Strefa Smaków Food Trucków.

Jarmark będzie czynny w godzinach: 3 grudnia (piątek) w godz. 16.00 – 20.00, 4 grudnia (sobota) w godz. 10.00 – 21.00, 5 grudnia (niedziela) w godz. 10.00 – 18.00. Zapraszamy! Wszystkie atrakcje dla dzieci – bezpłatne.