Nawet 200 tysięcy euro, czyli prawie 900 tysięcy złotych, może otrzymać mikro, mały lub średni przedsiębiorca z naszego regionu na rozwój handlu i wprowadzenie swoich produktów na rynki zagraniczne – informuje serwis kujawsko-pomorskie.pl.

Wsparciem ze środków unijnych w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego dysponuje marszałkowska spółka Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego. Nabór wniosków o granty ruszy 3 sierpnia 2020 r.

Granty są dedykowane przedsiębiorstwom, które posiadają potencjał eksportowy oraz chcą wejść na nowe rynki zagraniczne. Można je wykorzystać na udział w krajowych i międzynarodowych targach i wystawach w charakterze wystawcy oraz zwiedzających, a także na organizację wyjazdowych i przyjazdowych wizyt studyjnych. Środki pozwolą również na usługi doradcze w zakresie podejmowania i rozwijania działalności eksportowej, projektowanie kampanii marketingowych i reklamowych, wsparcie prawne procesu negocjacji i zawierania kontraktów oraz adaptację produktów i usług do norm i wymagań rynków zagranicznych.

Pełna informacja na ten temat: www.kujawsko-pomorskie.pl.