UM Włocławek: Rejs tratwą z Krakowa do Kołobrzegu. Wypłynięcie z Włocławka dziś przed południem
Już po raz kolejny Liga Morska i rzeczna organizuje spływ tratwą z południa Polski nad Bałtyk. W tym roku tratwa płynie z Krakowa do Kołobrzegu, a po drodze zatrzyma się we Włocławku.
Wypłynięcie z Przystani przy ul. Piwnej nastąpi dziś, tj. 2 lipca 2019 roku, jednak nieco później niż planowano, bo ok. godz. 10.00 10.30 (kontakt tel. dla dziennikarzy 600 836 641 Elżbieta Kasińska Prezes Oddziału Wyszkowskiego Ligi Morskiej i Rzecznej).
Inauguracja ekspedycji odbyła się 18 maja w Krakowie, skąd Wisłą dotarła do Wyszkowa. Po drodze zawinęła do Kazimierza Dolnego, Puław, Dęblina. Drugi etap wyprawy rozpoczął się 26 czerwca. Załoga ma zamiar przebyć trasę Bugiem, Narwią, Wisłą, Notecią, Odrą do Szczecina, a następnie (etap 3) przez Zalew Szczeciński i Morze Bałtyckie, aż do Kołobrzegu. Celem wyprawy jest uczczenie roku Ligi Morskiej i Rzecznej, którym jest rok 2019.
Na pokładzie tratwy płyną przedstawiciele różnych środowisk, zawodów i zainteresowań. Młodzież i dorośli. Uczestnicy rejsu odwiedzają wiele miejscowości niosąc przesłanie o ich znaczeniu i naturalnym oraz historyczno-kulturowym, dziedzictwie.
Na osiemnastometrowym maszcie podniesiona została biało-czerwona bandera, a tratwa nosi nazwę Pielgrzym”. Oprócz narodowej bandery na pokładzie zostaną podniesione flagi miast, powiatów i innych jednostek administracyjnych, do których dotrze tratwa. Będzie to symbol jedności Polaków wokół spraw morza i rzek.
Urząd Miasta Włocławek, http://www.wloclawek.pl/ , wloclawek.pl/pl/artykul/76/12533/rejs-tratwa-z-krakowa-do-kolobrzegu-wyplyniecie-z-wloclawka-dzis-przed-poludniem
Ostatnie Artykuły

Na Słonecznej zabraknie wody na wiele godzin. MPWiK zapowiada przerwę

Na Słonecznej zabraknie wody na wiele godzin. MPWiK zapowiada przerwę

Sobotni przejazd przez zaporę we Włocławku będzie wstrzymany na cztery godziny

Sobotni przejazd przez zaporę we Włocławku będzie wstrzymany na cztery godziny

W Skarbcu Fajansu ulepią poidełka, które ożywią letni ogród

84 wykroczenia na włocławskich przejściach - policja wskazała gorące punkty

Przy Cygance rosną cztery bloki. Włocławek zyskuje 80 mieszkań

Dwa seanse jednego dnia. Włocławek szykuje kino dla rodzin i pod chmurką

Włocławek sprzed wieku na spacerze. Maria Nowakowska pokaże dawne oblicze

345 książek czeka na nowych czytelników we Włocławku

Dwa pomysły, jedna ściana. Włocławianie zdecydują o muralu na Baczyńskiego

Strażacki kurs technika pożarnictwa - nowe zasady i termin do 21 lipca

Bezpłatny spacer z przewodnikiem pokaże zabytki Włocławka

Na Włowerze da się płacić mniej. Zniżka działa po jednej aktywacji
Przydatne dane teleadresowe
- BAZA Sp. z o.o. - kontakt, targowiska, cmentarze i strefa parkowania we Włocławku
- Okręgowy Urząd Miar Wydział Zamiejscowy we Włocławku - kontakt, godziny, dojazd
- Schronisko dla Zwierząt we Włocławku - kontakt, adopcja, wolontariat i pomoc
- Parafia św. Stanisława we Włocławku - msze, kancelaria, sakramenty
- Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku - bilety, godziny, warsztaty i dojazd
- Stowarzyszenie WŁOF Włocławek - kontakt, biuro, członkowie i projekty ZIT
