Obóz Spadochronowy – Szkolenie AFF Włocławek: kurs AFF
W Kruszynie pod Włocławkiem odbędzie się kilkudniowy obóz spadochronowy AFF dla osób, które chcą nauczyć się samodzielnego skakania ze spadochronem. Kurs łączy przygotowanie teoretyczne z praktycznymi skokami z wysokości 4000 metrów — to propozycja dla tych, którzy są gotowi na naprawdę wyjątkowe doświadczenie.
Obóz Spadochronowy AFF – kiedy i gdzie?
Termin: 27 lipca, godz. 8:00 – 1 sierpnia, godz. 20:00
Miejsce: Szybowcowa 3, 87-853 Kruszyn
Cena udziału nie została podana w informacjach o wydarzeniu. Zapisy na obóz odbywają się za pośrednictwem formularza organizatora.
Jak wygląda szkolenie AFF?
Pierwszy dzień przeznaczono na około 8 godzin zajęć teoretycznych i ćwiczeń naziemnych. Uczestnicy poznają najważniejsze zasady bezpieczeństwa, budowę i zabezpieczenia spadochronu, technikę skoku, sterowanie czaszą oraz prawidłowe lądowanie. Omawiane są także sytuacje awaryjne i sposób użycia spadochronu zapasowego.
Podczas zajęć uczestnicy uczą się m.in.:
- utrzymywania stabilnej pozycji w swobodnym spadaniu,
- kontroli wysokości i prawidłowego momentu otwarcia spadochronu,
- wykonywania kontrolowanych obrotów,
- przemieszczania się w wybranym kierunku,
- powrotu z pozycji niestabilnej do stabilnej,
- bezpiecznego manewrowania spadochronem i lądowania w wyznaczonej strefie.
Szkolenie teoretyczne kończy się testem. Po jego zaliczeniu rozpoczyna się część praktyczna.
Skoki z instruktorami i dalsza droga
Od drugiego do piątego dnia kursanci wykonują skoki pod opieką instruktorów. Pierwsze skoki odbywają się w asyście dwóch instruktorów, którzy zabezpieczają uczestnika podczas swobodnego spadania i przekazują wskazówki za pomocą umówionych znaków. Po opanowaniu podstaw skoki odbywają się z jednym instruktorem.
Każdy skok z wysokości 4000 metrów zapewnia około 50 sekund swobodnego spadania oraz około 6 minut lotu na otwartej czaszy. Wszystkie skoki są nagrywane, a następnie indywidualnie omawiane — dzięki temu można dokładnie przeanalizować swoje ruchy i poprawiać je przy kolejnych próbach.
Kurs kończy się egzaminem. Po jego zaliczeniu skoczek może wykonywać skoki samodzielnie, pozostając pod nadzorem instruktorów aż do 50. skoku. Po wykonaniu wymaganej liczby skoków można ubiegać się w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego o Świadectwo Kwalifikacji, potwierdzające pełną samodzielność skoczka spadochronowego.
Ostatnie Artykuły

Grzywno z historią w tle. Wakacyjny spacer poprowadzi przewodnik PTTK

Utrudnienia na Chmielnej. Dwa przystanki zostaną wyłączone z ruchu

Szesnastu pijanych rowerzystów zatrzymanych w jeden dzień we Włocławku

Badania archeologiczne zakończone. W centrum Włocławka powstaną mieszkania na tani wynajem

Dożynki w Brześciu Kujawskim z wielką sceną. Znamy program wydarzenia

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Radiojachting wraca na Zalew Włocławski. W grze Puchar Polski

Sześć filmów ocenionych we Włocławku. Komisja przyznała dwa wyróżnienia

Kujawy pokazują swoje smaki i historie podczas letnich pikników

Plan ogólny Włocławka trafi pod dyskusję mieszkańców

Uszkodzone rogatki i zamknięty przejazd na ul. Wienieckiej. Są objazdy

Świsty w gminie Brześć Kujawski. To zaplanowane prace przy gazociągu

Autorka wystawy „Pamięć organiczna” spotka się z publicznością we Włocławku

Przystanek przy Stokrotce zamknięty. Pasażerowie staną 50 metrów dalej
Przydatne dane teleadresowe
- Saniko Włocławek - kontakt, godziny BOK, PSZOK i zgłaszanie awarii
- Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszynie - kontakt, filie i godziny otwarcia
- MPWiK Włocławek - kontakt, awarie, ceny wody i e-BOK
- Parafia św. Stanisława we Włocławku - msze, kancelaria, sakramenty
- Parafia św. Józefa we Włocławku - msze, kancelaria, sakramenty
- Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych - oferta i kontakt
