Straż Miejska z Włocławka weszła do konferencji o bezpieczeństwie narodowym

FOT. Straż Miejska we Włocławku
W PANS we Włocławku trwa IX Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa poświęcona strategii bezpieczeństwa narodowego w sytuacji zagrożenia. W wydarzeniu bierze udział Straż Miejska we Włocławku, która jest partnerem konferencji i pokazuje, że współpraca z uczelnią ma bardzo praktyczny wymiar. Jednym z punktów programu są warsztaty z samoobrony prowadzone przez funkcjonariusza tej formacji.
Konferencja odbywa się 21 i 22 maja 2026 roku we włocławskiej uczelni. Jej temat dotyczy praktycznych implikacji współpracy samorządów, społeczeństwa i służb mundurowych w sytuacji zagrożenia. To właśnie w takim układzie Straż Miejska we Włocławku od lat działa razem z PANS we Włocławku.
Z tej współpracy powstał także artykuł naukowy zatytułowany „Profilaktyka z elementami prewencji, wychowania i edukacji w praktyce działania Zespołu Szkolnego Straży Miejskiej Włocławek”. Jak opisano w źródłowym materiale, autorzy - funkcjonariusze Elżbieta Rybicka i Piotr Siębida - pokazali w nim zakres działań zespołu pracującego w placówkach oświatowych miasta. Chodzi między innymi o pogadanki, prelekcje i wykłady prowadzone w różnych środowiskach edukacyjnych.
W tekście znalazły się też wyniki badań własnych dotyczących tego, jak dzieci i młodzież oceniają przydatność takich działań oraz stosowane metody dydaktyczne. Straż Miejska we Włocławku podkreśla, że chodzi o kształtowanie bezpiecznych zachowań od najmłodszych lat, a nie o jednorazową akcję bez dalszego ciągu.
W praktyczną część konferencji włączono również warsztaty z samoobrony. Prowadzi je funkcjonariusz Straży Miejskiej we Włocławku, co dobrze pokazuje, że w tym przypadku nie chodzi wyłącznie o teorię i akademickie wystąpienia, ale także o ćwiczenie konkretnych umiejętności.
Ta współpraca pokazuje, że bezpieczeństwo we Włocławku buduje się nie tylko w terenie, ale też na uczelni i podczas zajęć praktycznych. To mocny sygnał, bo właśnie połączenie nauki, profilaktyki i szkolenia daje efekt, który wykracza poza samą konferencyjną salę.
na podstawie: Straż Miejska Włocławek.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Straż Miejska we Włocławku). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Straż Miejska z Włocławka weszła do konferencji o bezpieczeństwie narodowym

118 wykroczeń na włocławskich przejściach - policja ujawniła skalę ryzyka

Na Zawiślu rośnie hala dla szkoły. Inwestycja wchodzi w kolejny etap

Nowa droga przy bulwarach otwiera duży teren pod inwestycje

Nowe zdroje w szkołach i urzędzie. Włocławek stawia na wodę z kranu

Miniaturowe światy wracają do Włocławka. Setki prac na jednej wystawie

W drodze na szkolenie policjanci zatrzymali się przy skodzie z przebitą oponą

Nowa instalacja ma wzmocnić bezpieczeństwo energetyczne Włocławka

Na Grzywnie powstanie park dla spacerów rowerów i deskorolki

Policjantka z Włocławka zgarnęła medale w biegach i próbach siłowych

Browar B. wchodzi w cyfrową erę - kultura będzie bliżej mieszkańców

Nocne opryski ruszają nad Włocławkiem. Meszki i komary trafią pod zabiegi

Autobusy MPK ominą Św. Antoniego. Zmiana obejmie osiem linii

Szkoła Rodzenia wraca z nową edycją. Przyszli rodzice dostaną wiedzę i spokój
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Kultury "Browar B" we Włocławku - kontakt, bilety, sekcje i godziny zwiedzania
- Dom Pomocy Społecznej Nowomiejska 19 we Włocławku - kontakt, usługi i przyjęcie
- Urząd Skarbowy we Włocławku - kontakt, godziny, e-usługi i zasięg terytorialny
- Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku - kontakt, godziny, oferta
- Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej w Kruszynie - kontakt, przychodnie, poradnie
- Miejska Jadłodajnia „U Świętego Antoniego" we Włocławku - posiłki, bony, kontakt i godziny
