Włocławek szykuje święto flagi i muzyki. Finał na Starym Rynku

FOT. UM Włocławek
Na ulicach Włocławka 2 maja zrobi się biało-czerwono, głośno i bardzo tłoczno. W centrum miasta pojawią się stoiska, food trucki, orkiestry dęte oraz 100-metrowa flaga, która przejdzie przez Bulwary. To będzie dzień, w którym śródmieście zmieni się w jedną, długą trasę świętowania – od Zamczej po Stary Rynek.
- Zamcza zapełni się stoiskami, a przy Wiślanej zaparkują food trucki
- 100-metrowa flaga przejdzie przez Bulwary
- Bednarska dołoży kulturę, animacje i miejskie stoiska
Zamcza zapełni się stoiskami, a przy Wiślanej zaparkują food trucki
Pierwsza część miejskiego święta rozegra się na ulicy Zamczej. Od godziny 12.00 do 19.00 będą tam działały stoiska wystawców, a przestrzeń wokół ulic Zamczej i Wiślanej uzupełnią food trucki dostępne od 12.00 do 21.00. To właśnie ten fragment programu nada wydarzeniu bardziej piknikowy rytm – można wpaść na chwilę, ale równie łatwo zostać na dłużej.
W praktyce oznacza to wygodny przystanek dla tych, którzy chcą połączyć spacer po centrum z jedzeniem i lokalnymi atrakcjami. W takich godzinach ruch w tej części miasta zwykle robi się bardziej spacerowy niż przejazdowy, więc warto uwzględnić to przy planowaniu popołudnia.
100-metrowa flaga przejdzie przez Bulwary
Najbardziej widowiskowy moment zaplanowano na godzinę 15.00. Wtedy uczestnicy zbiorą się na placu przy Zespole Szkół Chemicznych przy Bulwarach, skąd wyruszy marsz z ogromną, 100-metrową flagą. Trasa poprowadzi przez Bulwary i ulicę Maślaną, a sam przemarsz ma być jednym z tych obrazów, które zostają w pamięci na długo.
Chwilę później, o 15.30, na Starym Rynku ruszy Przegląd orkiestr dętych. To właśnie tam święto nabierze muzycznego tempa, a centrum Włocławka wypełni się dźwiękiem instrumentów i rytmem marszowym. O 17.00 scenę przejmie BUM BUM Orkestar, zapowiadając bardziej energetyczne, koncertowe zakończenie tej części programu.
Bednarska dołoży kulturę, animacje i miejskie stoiska
W tym samym czasie, między 15.00 a 17.00, parking pod mostem przy ulicy Bednarskiej stanie się miejscem spotkania instytucji kultury, Wydziału Rewitalizacji Urzędu Miasta oraz organizacji pozarządowych. Pojawią się tam stoiska animacyjne, więc program nie będzie się opierał wyłącznie na oglądaniu – ważna stanie się także bezpośrednia aktywność i kontakt z przygotowanymi propozycjami.
Z kolei od 15.00 do 18.00 na ulicy Zamczej swoje punkty promocyjne rozstawią firmy. Dzięki temu cały układ wydarzenia obejmie kilka sąsiadujących ze sobą przestrzeni, a mieszkańcy i goście będą mogli przechodzić między nimi bez poczucia, że coś ich omija. Tego dnia Włocławek pokaże święto w wersji rozproszonej, ale dobrze spiętej w jedną miejską całość.
na podstawie: Urząd Miasta Włocławek.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (UM Włocławek). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Weekend na drogach Włocławka: dachowanie, ucieczka i 14 zdarzeń

Szkolne stołówki we Włocławku z nowymi zasadami. Roślinny obiad raz w tygodniu

Na finał Letnich Brzmień zamkną Stary Rynek i ulice

Na Barskiej trwa modernizacja sieci wodociągowej. Prace obejmą też inne ulice

Przegubowce wróciły na włocławskie ulice. Obsługują dwie lubiane linie

Rodzinny rajd rowerowy we Włocławku. Około 10 km i kiełbaski na mecie

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Przedostatni weekend wakacji we Włocławku. Policja ostrzega

Mazor X we Włocławku prowadzi chirurga podczas operacji kręgosłupa

Najpierw sprawdzenie w systemie, potem znak na ramie. Akcja we Włocławku

Firmy z Włocławka mogą zagrać dla Arturka. Sport połączy się ze zbiórką

Fajansowe Bistro wraca do Włocławka. Ruszył nabór uczestników

Wikingowie wracają do Włocławka. Będą walki, warsztaty i miecze

1605 kontroli na A1 pod Włocławkiem. Trzech kierowców po alkoholu
Przydatne dane teleadresowe
- Saniko Włocławek - kontakt, godziny BOK, PSZOK i zgłaszanie awarii
- Apteki w Włocławku - godziny otwarcia, dyżury, apteka całodobowa
- Apteki Choceń, powiat włocławski - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Zespół Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie we Włocławku - kierunki, zapisy, kontakt
- Wojskowe Centrum Rekrutacji we Włocławku - kontakt, godziny, rekrutacja
- Sąd Rejonowy we Włocławku - kontakt, wydziały, godziny i sprawy
