Mieszkanka Warszawy dziękuje włocławskim policjantom za szybkie odnalezienie mamy
Policjanci z naszego miasta znów pokazali, że są gotowi na każde wyzwanie. Dzięki ich szybkiej reakcji i profesjonalizmowi udało się odnaleźć zaginioną seniorkę, co spotkało się z ogromnym uznaniem ze strony jej rodziny.
  1. Warszawianka zgłasza brak kontaktu z matką.
  2. Policjanci znajdują seniorkę w autobusie.
  3. Seniorka bezpieczna, problem techniczny z telefonem.
  4. Podziękowania dla policji od wdzięcznej córki.

Pod koniec maja mieszkanka Warszawy zgłosiła brak kontaktu z 87-letnią matką, która przebywała w naszym mieście. Seniorka wysłała wiadomość z prośbą o pomoc, po czym zniknęła z radaru córki. Zaniepokojona kobieta zadzwoniła na numer alarmowy, prosząc o interwencję.

Zgłoszenie trafiło do dyżurnego naszej komendy, który natychmiast skierował patrol do mieszkania starszej pani. Na miejscu nikogo nie zastano, więc policjanci zaczęli szukać innych tropów. Ustalono, że seniorka mogła wsiąść do autobusu miejskiego, więc dyżurny skontaktował się z dyspozytorem MPK, przekazując rysopis kobiety.

Dyspozytor szybko potwierdził, że starsza pani znajduje się w jednym z autobusów. Policjanci dotarli na przystanek, gdzie po chwili pojawił się wskazany pojazd. Mundurowi odnaleźli seniorkę i upewnili się, że jest bezpieczna. Okazało się, że przycisk pomocy w telefonie został wciśnięty przypadkowo, a urządzenie się wyłączyło, co uniemożliwiło kontakt z córką.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, seniorka mogła ponownie skontaktować się z córką i zapewnić ją, że wszystko jest w porządku. Wdzięczna warszawianka przesłała list z podziękowaniami do Komendanta Miejskiego Policji, nadkomisarza Roberta Murawskiego. W liście napisała, że komendant kieruje „wspaniałym zespołem mądrych i zaangażowanych ludzi”.

Policjanci na co dzień mierzą się z różnorodnymi sytuacjami, często wymagającymi ich wsparcia i pomocy. Choć nie oczekują podziękowań, takie gesty są dla nich niezwykle budujące i dają satysfakcję z wykonywanej pracy.


Opierając się na: KMP we Włocławku