Rewitalizacja skweru przy Placu Staszica: rusza drugi etap prac

Skwer przy Placu Staszica zyska nowe oblicze! Rozpoczęła się druga faza rewitalizacji, która przyniesie mieszkańcom jeszcze więcej zieleni i miejsca do wypoczynku.
- Wykonawcą prac została firma Carbon Mateusz Kwitliński.
- Pojawią się nowe trawniki, łąka kwietna oraz byliny i trawy.
- Na skwerze zostaną posadzone drzewa i krzewy.
- Staną nowe ławki parkowe i budki dla ptaków.
Kontynuacja prac przy Placu Staszica to długo wyczekiwany moment dla mieszkańców miasta. W postępowaniu przetargowym wybrano firmę Carbon Mateusz Kwitliński, która zajmie się realizacją drugiego etapu rewitalizacji skweru.
Na terenie skweru pojawi się szereg nowości, które mają na celu uczynienie tego miejsca jeszcze bardziej przyjaznym dla mieszkańców. Przede wszystkim zostanie założony nowy trawnik oraz łąka kwietna, która doda kolorytu i różnorodności biologicznej. W planach jest również posadzenie nowych bylin i traw, co uczyni skwer bardziej zielonym i estetycznym.
Nie zabraknie także drzew i krzewów, które zapewnią cień w upalne dni oraz będą schronieniem dla ptaków i innych małych zwierząt. Dodatkowo, na skwerze staną nowe ławki parkowe, które z pewnością zostaną docenione przez spacerowiczów oraz osoby szukające chwili wytchnienia na świeżym powietrzu. Dla miłośników przyrody zawisną budki dla ptaków, co z pewnością przyciągnie więcej skrzydlatych mieszkańców.
Warto podkreślić, że rewitalizacja skweru przy Placu Staszica to nie tylko estetyczna zmiana, ale także krok w stronę tworzenia przestrzeni sprzyjającej rekreacji i integracji społecznej. Mieszkańcy będą mogli korzystać z uroków nowo zagospodarowanego terenu, ciesząc się zielenią i możliwością odpoczynku w pięknym otoczeniu.
Szczegóły dotyczące przetargu oraz realizacji prac można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta.
Źródło: Urząd Miasta we Włocławku
Ostatnie Artykuły

Na drogach Włocławka wpadły trzy osoby - jedna miała ponad 0,9 promila

Rodzice mogą już składać wnioski. 300 zł na ucznia wraca z ZUS

Karta Mieszkańca traci ważność. Włocławianie muszą pilnować terminu

Włocławek przypomni noblistę - Reichstein wraca na ulice i do kuchni

Włocławscy koszykarze U12 zdobyli srebro Polski i zaskoczyli faworytów

Park Południa ma nabrać kształtu. Mieszkańcy zobaczą projekt na żywo

Lipiec we Włocławku pęka od wydarzeń. Od rejsów po nocne granie

Nocne prace przy Krzywych Błotach. Woda może mieć słabsze ciśnienie

W lasach robi się bardzo groźnie. Jeden telefon może zatrzymać pożar

Uczennice z Włocławka przypomniały o Czarnym Spichrzu całej Polsce

Minimalizm, który działa. Dlaczego gładka bluza pasuje niemal do wszystkiego

Wspólne patrole ruszyły nad wodą. Włocławek stawia na bezpieczne kąpieliska

Między Pikutkowem a Guźlinem trwa duża przebudowa drogi gminnej

Wakacyjny spacer z przewodnikiem PTTK pokaże zabytki Włocławka z bliska
Przydatne dane teleadresowe
- Ośrodek Szkolenia Zawodowego we Włocławku - kursy, zapisy, dofinansowanie
- Szkolne Schronisko Młodzieżowe we Włocławku - noclegi, rezerwacja, regulamin
- Parafia Ducha Świętego we Włocławku - kontakt, msze, sakramenty
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włocławku - kontakt, godziny, wsparcie dla rodzin i osób z niepełnosprawnościami
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy - Oddział we Włocławku
- Nadleśnictwo Włocławek - kontakt, leśnictwa, drewno opałowe i edukacja leśna
