Nocne zwiedzanie Skarbca Fajansu za darmo 18 maja
Włocławek zaprasza na kulturalny maraton! Już 18 maja mieszkańcy będą mieli niecodzienną okazję do uczestnictwa w dwóch wyjątkowych wydarzeniach: "Noc w Skarbcu Fajansu" oraz "Noc Muzeów". To prawdziwa uczta dla miłośników sztuki i lokalnej historii.
  1. "Noc w Skarbcu Fajansu" w Interaktywnym Centrum Fajansu, ul. Żabia 2, w godzinach 18:00-23:00.
  2. Bezpłatne zwiedzanie ekspozycji ceramiki włocławskiej, gry, wykłady i warsztaty (15 zł od osoby).
  3. "Noc Muzeów" rozpocznie się o 17:00 w Zbiorach Sztuki, ul. Zamcza, z inauguracyjną wystawą "Zbigniew Stec (1952–2014). Na granicy snu".
  4. Otwarte będą również Muzeum Etnograficzne, Muzeum Historii oraz gmach główny przy ul. Słowackiego do 22:00 z dodatkowymi atrakcjami.

Podczas "Nocy w Skarbcu Fajansu", uczestnicy będą mieli szansę zgłębić tajniki włocławskiej ceramiki, której tradycje sięgają wieków. Specjalnie na tę okazję przygotowano atrakcje edukacyjne, które pozwolą nie tylko poznać, ale i doświadczyć procesu tworzenia fajansu. Warsztaty ceramiczne to unikatowa okazja, by pod okiem ekspertów stworzyć własne dzieło sztuki.

Równocześnie, "Noc Muzeów" to szansa na odkrycie mniej znanych aspektów lokalnej kultury i historii. Wystawa poświęcona Zbigniewowi Stcowi, jednemu z najbardziej rozpoznawalnych surrealistów z naszego miasta, pozwoli zanurzyć się w świat jego onirycznych pejzaży i postaci. Dodatkowe atrakcje, takie jak warsztaty dla dzieci, prezentacje strojów regionalnych i degustacje lokalnych potraw, sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Dwa wydarzenia, jedna noc pełna kultury. To doskonała okazja, aby inaczej spojrzeć na sztukę i historię miasta, doświadczając jej na własnej skórze. Nie przegap tej szansy na niezwykłe doświadczenia kulturalne w sercu Włocławka!


Wg inf z: UM Włocławek