Włocławscy policjanci ruchu drogowego uczestniczą w kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. W czasie jej trwania tj. od 19 października do 15 grudnia 2023 roku mundurowi zwracają szczególną uwagę na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, które to czynniki mają istotny wpływ na bezpieczeństwo na drogach.

Jednym z elementów wpływających na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego jest sprawne i prawidłowo działające oświetlenie. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko zapada i często zmieniają się warunku pogodowe. Dlatego włocławscy policjanci sprawdzają podczas kontroli stan oświetlenia i w razie nieprawidłowości zatrzymują dowody rejestracyjne do czasu usunięcia usterki.

Od rozpoczęcia akcji tj. czwartku (19.10.2023) do wtorku (14.11.2023) mundurowi podczas kontroli drogowych zatrzymali 233 dowody rejestracyjne. Główną przyczyną był stan techniczny pojazdów lub brak wpisu o kontroli stanu technicznego pojazdu. W 42 przypadkach policjanci zatrzymali dokument w związku z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów, a najczęstszą usterką oświetlenia były uszkodzone klosze lamp i niezgodne z przepisami przeróbki oświetlenia.

W najbliższą sobotę (18.11.2023) w ramach kampanii „Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo” kierowcy mają możliwość skontrolowania bezpłatnie oświetlenia w swoich pojazdach na dwóch stacjach diagnostycznych we Włocławku w godzinach 8-14:

- SPEED CAR Włocławek – Włocławek, Aleja Kazimierza Wielkiego 6B tel. 54 233 35 59,

- SKP PZM Włocławek – Włocławek, ulica Łęgska 49, tel. 54 232 42 45

 

Informacja dotycząca akcji "TWOJE ŚWIATŁA - NASZE BEZPIECZEŃSTWO"

 

  • Policjant podczas kontroli drogowej. Stoi tyłem i sprawdza oświetlenie pojazdu z tyłu
  • Policjant podczas kontroli drogowej. Stoi tyłem i sprawdza oświetlenie pojazdu z przodu
  • Policjant podczas kontroli drogowej. Stoi tyłem i sprawdza oświetlenie pojazdu z przodu

Pliki do pobrania

  • 1.25 MB
    Wykaz stacji diagnostycznych w pliku pdf