Dwie mieszkanki Włocławka usłyszały przez telefon wiadomość o rzekomym wypadku komunikacyjnym spowodowanym przez córkę i wnuczka. Na szczęście żadna z nich nie dała się oszukać i nie przekazała pieniędzy przestępcom. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i ograniczone zaufanie do osób, które wypytują nas o oszczędności i proszą o przekazanie gotówki!

W czerwcu br. otrzymaliśmy dwa zgłoszenia o próbie oszustwa metodą na „wnuczka”, „córkę”. Sprawcy próbowali nakłonić podczas rozmowy telefonicznej do przekazania pieniędzy, które pozwolą uniknąć aresztu, za spowodowanie wypadku drogowego. W obu przypadkach mieszkanki nie przekazały oszustom żadnych pieniędzy.  

Po raz kolejny przypominamy, aby zachować ostrożność, gdy zadzwoni do nas rzekomy „policjant”, „wnuczek”, „córka”, czy inny członek rodziny i poprosi o przekazanie pieniędzy. Pod żadnym pozorem nie przekazujmy w takich sytuacjach gotówki i nie informujmy o posiadanych oszczędnościach. W każdym przypadku skontaktujmy się z najbliższymi czy rzeczywiście potrzebują naszej pomocy, a wszelkie próby oszustwa zgłaszajmy na policję.