Policja Włocławek: Trzech kierowców utraciło prawo jazdy za szybką jazdę w obszarze zabudowanym
Policjanci z Włocławka przez weekend zatrzymali prawa jazdy trzem kierującym na okres trzech miesięcy i nałożyli na nich wysokie mandaty karne. Zatrzymanie dokumentów związane było z przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.
Policjanci ruchu drogowego każdego dnia kontrolują zachowanie kierowców na drodze. Szczególnym nadzorem objęte są odcinki dróg w obszarze zabudowanym, gdzie najczęściej pojawiają się piesi i rowerzyści. Niestety, pomimo licznych apeli o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu wciąż nie brakuje kierowców, którzy lekceważą ograniczenia prędkości.
Przez weekend (2-4.06.2023) mundurowi wyciągnęli konsekwencje prawne wobec trzech kierujących, którzy zlekceważyli przepisy o dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.
Pierwszy z nich został zatrzymany około godziny 18:00 w piątek (2.06.2023) w miejscowości Kaliska (gmina Lubień Kujawski), gdzie policjanci ruchu drogowego zmierzyli prędkość poruszającego się peugeota. Okazało się, że 34-letni kierowca miał na liczniku 102 km/h. Tym samym przekroczył on dozwoloną prędkość o 52 km/h w obszarze zabudowanym.
Kilkanaście minut później, w tym samym miejscu została zmierzona przez mundurowych prędkość pojazdu hyundai. Jak się okazało, 47-letnia kierująca tym pojazdem jechała 135 km/h w miejscu, gdzie obowiązywała ją pięćdziesiątka”
Ostatnim z kierowców, który zignorował przepisy o dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym był 52-latek poruszający się vw w miejscowości Cyprianka na drodze K-67. Do przekroczenia prędkości o ponad 53 km/h doszło w niedzielę około godziny 8:00.
Mundurowi wszystkim trzem zatrzymanym do kontroli za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymali prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo kierowca peugeota i vw zostało ukaranych mandatem karnym w wysokości półtora tysiąca złotych, a na kierującą hyundaiem mundurowi nałożyli mandat karny w wysokości dwóch i pół tysiąca złotych.
Komenda Miejska Policji we Włocławku, wloclawek.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb4/informacje/wiadomosci/136922,Trzech-kierowcow-utracilo-prawo-jazdy-za-szybka-jazde-w-obszarze-zabudowanym.html
Ostatnie Artykuły

Trenażer strzelecki przyciągnął uczniów we Włocławku. Potem padły ostrzeżenia

Przy Maślanej 4/6 powstały mieszkania na tani wynajem dla rodzin

Włocławek poprawia strategię rozwoju. Mieszkańcy mają jeszcze głos

Sztuczna inteligencja i automatyzacja trafią do włocławskich firm

Delfin zamknięty na dziesięć dni – przerwa w ciepłej wodzie zatrzyma basen

Włocławskie zabytki w centrum rozmowy o detalach, które niosą pamięć miasta

Ekologiczny projekt we Włocławku przyciągnął już blisko 1100 osób

Włocławek stanie się forum biznesu z Ukrainą i nowych inwestycji

Włocławskie Saniko sprzedaje własne kwiaty na balkony i do ogrodu

Ogromny salon CentrumRowerowe.pl w Bydgoszczy – wielkie otwarcie już 27 maja

Parafia Wszystkich Świętych we Włocławku - msze, kancelaria, sakramenty

Parafia św. Stanisława we Włocławku - msze, kancelaria, sakramenty

Parafia św. Józefa we Włocławku - msze, kancelaria, sakramenty

Parafia św. Maksymiliana we Włocławku - msze, sakramenty, kancelaria
Przydatne dane teleadresowe
- Wojskowe Centrum Rekrutacji we Włocławku - kontakt, godziny, rekrutacja
- Dom Pomocy Społecznej we Włocławku - kontakt, przyjęcie, warunki pobytu
- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Włocławku - kontakt, cennik egzaminów, zapisy i czas oczekiwania
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy - Oddział we Włocławku
- Urząd Gminy Włocławek - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
- Zarząd Zlewni we Włocławku - kontakt, kompetencje i sprawy wodnoprawne
