Kolejny już raz włocławscy policjanci gościli w studiu radiowym, aby przybliżyć słuchaczom specyfikę swojej służby. Tym razem rozmawialiśmy w Radiu Hit o zadaniach realizowanych przez funkcjonariuszy ogniwa wodnego. A ponieważ lato i wakacje coraz bliżej, nie mogło też zabraknąć porad związanych z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą.

Za nami kolejna wizyta w studiu Radia Hit, podczas której rozmawialiśmy o policyjnej służbie. Tym razem przybliżyliśmy słuchaczom zadania realizowane przez policyjnych „wodniaków”.

Kierownik Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych KMP we Włocławku podkomisarz Radosław Wożniak opowiedział, między innymi, o sprzęcie wykorzystywanym do działań przez funkcjonariuszy tej właśnie komórki oraz o własnych doświadczeniach związanych z ratowaniem tonącej osoby. Wskazał również jakimi umiejętnościami powinien wykazywać się policjant ogniwa wodnego i jak wygląda weryfikacja zdolności z zakresu ratownictwa wodnego.

Wizyta w radiu była też doskonałą okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą, tym bardziej, że coraz wyższe temperatury zaczną wkrótce przyciągać nad rzeki i jeziora amatorów sportów wodnych.

Kierownik Woźniak zaapelował o rozsądek, o to, by pływać w miejscach do tego wyznaczonych, nie skakać „na główkę” i nigdy nie wchodzić do wody pod wpływem alkoholu. Zwrócił również uwagę, by nad wodą zawsze bacznie obserwować dzieci i nawet na chwilę nie tracić ich z zasięgu wzroku.

  • Policjant podczas wywiadu radiowego
  • Policjant podczas wywiadu radiowego
  • Policjant podczas wywiadu radiowego
  • Policjant podczas wywiadu radiowego