Od piątku (13.01.2023) do niedzieli (15.01.2023) na terenie powiatu włocławskiego doszło do 2 wypadków drogowych, a 11 innych zdarzeń okazało się kolizjami drogowymi. Niestety w 4 przypadkach mundurowi zatrzymali kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości.

Do pierwszego wypadku doszło w sobotę (14.01.2023) około godziny 17:30 na terenie gminy Fabianki w m Nasiegniewo na drodze W-562. Z przeprowadzonych na miejscu czynności wstępnie wynika, że w miejscowości Nasiegniewo, poza obszarem zabudowanym 32-letnia kierująca pojazdem seatem uderzyła w osobę, która przechodziła przez jezdnię z lewej strony na prawą patrząc zgodnie z kierunkiem ruchu pojazdu. Seat poruszał się od miejscowości Szpetal Górny w kierunku Dobrzynia nad Wisłą. W wyniku potrącenia 77-letni mieszkaniec gminy Fabianki poniósł śmierć na miejscu. Od kierującej autem pobrano krew do badania na zawartość środków odurzających lub podobnie działających. Natomiast przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości 32-latki wykazało, że w trakcie zdarzenia była trzeźwa.

Drugi wypadek odnotowaliśmy w niedzielę (15.01.2023) tuż po godzinie 15 na drodze K-91, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 48-letni kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu podczas wyjeżdżania z drogi prowadzącej do Jeziora Czarnego i doprowadził do zderzenia z audi, które jechało drogą K-91 w kierunku Kowala. W wyniku zdarzenia kierujący oplem odniósł obrażenia powyżej dni 7. Policjanci sprawdzili trzeźwość obu uczestników, które wykazało, że byli oni trzeźwi.

W sprawie wypadków włocławscy policjanci pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniać okoliczności zdarzeń.

Mundurowi podczas weekendu zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkanie powiatu lipnowskiego, którego policjanci zatrzymali w niedziele (15.01.2023) około godziny 23 w Fabiankach. Badanie trzeźwości 47-letniego kierującego pojazdem audi wykazało ponad 1,6 promile alkoholu w organizmie.

Teraz włocławscy policjanci w każdym przypadku prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości wszczęli postępowania, w których każdemu kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.