W ciągu niespełna doby włocławscy policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących, w tym 3 kierujących pojazdami mechanicznymi. Rowerzyści za jazdę pod wpływem alkoholu ukarani zostali mandatami, zaś kierujący samochodami i skuterem muszą się liczyć z poważniejszymi konsekwencjami.

Do zatrzymań nietrzeźwych rowerzystów doszło wczoraj (12.07.22) na terenie gm. Lubień Kujawski. Pierwszy z cyklistów został namierzony przez policjantów po godz. 11.00, a kolejni dwaj po godz. 14.00. Za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu wszyscy ukarani zostali mandatami karnymi, z czego 2 osoby mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych. Jedna osoba otrzymała mandat w wysokości tysiąca złotych, gdyż stężenie alkoholu w jej organizmie było niższe i mieściło się w przedziale od 0,2 do 0,5 promila.

Z surowszymi konsekwencjami muszą liczyć się kierujący, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu pojazd mechaniczny.

Pierwszy z nich zatrzymany został przez policjantów około godz. 19.00 na ulicy Młynarskiej we Włocławku. Funkcjonariusze wydziału patrolowego postanowili przeprowadzić kontrolę drogową, gdy zauważyli osoby jadące motorowerem bez wymaganych kasków. Podczas rozmowy mundurowi wyczuli od kierującego woń alkoholu, a kontrola trzeźwości wykazała w organizmie 26-latka ponad 3 promile alkoholu. Również pasażer był nietrzeźwy i miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni ukarani zostali mandatami za to, że jechali bez kasku. Dodatkowo kierujący otrzymał też mandat za przewożenie pasażera w stanie nietrzeźwości. Musi liczyć się również z konsekwencjami jazdy pod wpływem alkoholu i bez wymaganych uprawnień.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany po sygnale od świadka, który przekazał, że kierowca bmw może być pod wpływem alkoholu. Policjanci zauważyli opisany pojazd i zatrzymali go do kontroli na ul. Starodębskiej. Kontrola trzeźwości przeprowadzona przez mundurowych potwierdziła, że kierujący jest pijany. Miał w organizmie ponad promil alkoholu, nie posiadał natomiast uprawnień do kierowania.

Trzeci nietrzeźwy kierowca zatrzymany został dzisiejszej nocy (12/13.07.22) po godz. 2.00 na ul. Okrzei przez policjantów ogniwa wywiadowczego. Kontrola trzeźwości wykazała w organizmie 29-latka ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Kierujący, którzy zdecydowali się na prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości muszą się teraz liczyć z konsekwencjami prawnymi swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Sprawy zostaną skierowane do sądu, który może wymierzyć za to przestępstwo karę do 2 lat pozbawienia wolności i wysoką grzywnę.