Windykacja 4.0 – czym jest i na czym polega?

Rozwój nowoczesnych technologii dociera do niemalże każdej branży. Nie ominął także rynku windykacyjnego, gdzie z powodzeniem zaczyna funkcjonować tzw. windykacja 4.0. To nowoczesny sposób na to, jak może wyglądać spłata zadłużenia online. Bez wychodzenia z domu, szybko, wygodnie i bezpiecznie. Na czym polega ten proces?

Co nowego wnosi windykacja 4.0?

Nowoczesna windykacja to przede wszystkim platforma internetowa, która pozwala zarządzać swoim zadłużeniem. Jej działanie jest proste, intuicyjne i pozwala regulować swoje należności kilkoma kliknięciami. Windykacja 4.0 pozwala dłużnikowi samodzielnie, z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, załatwiać wszystkie sprawy, z jakimi wiąże się spłata zadłużenia online.

Windykacja 4.0 - np. w KRUKu - to przede wszystkim nowoczesny i innowacyjny sposób kontaktu z klientem, który chce uregulować swoje długi. Częścią tej nowoczesności jest wirtualna asystentka – bot e-Milia, z którą klient zalogowany na platformę e-kruk.pl może prowadzić rozmowy i pozyskiwać cenne informacje, np. o wysokości i terminie kolejnej raty czy saldzie zadłużenia . Do tego wprowadzony został system powiadomień oraz możliwość podpisywania dokumentów i zawierania ugody online.

Jak wygląda spłata zadłużenia online?

Chyba każdy zgodzi się, że spłacając swoje długi, najwygodniej jest korzystać z platform internetowych, które są dedykowane tym czynnościom. Platformy windykacje, takie jak e-kruk.pl, oferują możliwość zapłaty za zobowiązanie lub jego część przelewem online, BLIKiem, kartą płatniczą, portfelem elektronicznym czy poprzez Google Pay.

Korzystanie z nich skraca czas wykonania transakcji. W dodatku jest bezpieczne, dzięki czemu nie musimy martwić się o nasze dane osobowe. Wszystko możemy zrobić w naszym domowym zaciszu, nie wstając z fotela. To bardzo duża wygoda i komfort, adekwatna do nowoczesnej windykacji 4.0. A jeśli tylko mamy jakieś pytania, dodatkowo wspomoże nas, wspomniany już, wirtualny asystent.

Co daje dostęp do spłaty online?

Posiadając konto na platformie do spłaty zadłużeń, zyskujemy możliwość zarządzania naszym długiem bez konieczności rozmowy z doradcą (czasem rozmowa z inną osobą o długu jest krępująca). Wystarczy założyć konto i zalogować się, aby poznać swoją aktualną sytuację i móc podjąć odpowiednie działania w celu jej uregulowania.

W KRUKu można też spłacić swoje zadłużenie bez rejestrowania się na platformie. Ona sama pozwala natomiast sprawdzić, jak wysokie kwoty musimy spłacić i jaki rodzaj zobowiązań nad nami ciąży. Możemy także podpisać ugodę, w której np. zawrzemy rozłożenie spłaty zadłużenia na raty. Nawet bez odsetek.

Dlaczego spłata zadłużenia online jest tak popularna?

Windykacja 4.0 stawia na samodzielność, dyskrecję oraz dostęp do wszystkich potrzebnych dłużnikowi informacji. Dlatego osoby korzystające z platformy do spłaty zadłużenia mogą samodzielnie zarządzać długiem oraz korzystać z przygotowanych dla nich ofert i promocji. Nie muszą też drukować ani wysyłać pism formą tradycyjną, bowiem wszystko zrealizują online.

Co więcej, dłużnik może samodzielnie generować propozycje wysokości rat oraz terminy ich spłaty. Wszystko polega jedynie na wybraniu odpowiednich opcji paroma kliknięciami myszy. Ten rodzaj windykacji online wychodzi bowiem naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Jest więc wygodny, skuteczny i nie wymusza osobistego kontaktu, zapewniając dłużnikom komfort.

Czy windykacja online jest ułatwieniem?

Dla wielu zadłużonych ogromne znaczenie ma maksymalna dyskrecja. . Niektórzy wstydzą się swoich długów i nie chcą prowadzić osobistych rozmów z wierzycielami. Spłata zadłużenia online daje im dostęp do wszystkich potrzebnych informacji a jednocześnie pozwala zachować dyskrecję.

Do tego można zyskać wirtualnego przewodnika, dostępnego 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, który poprowadzi klienta przez cały proces obsługi zadłużenia.