Liposukcja - korzyści, zagrożenia i koszty operacji

Chirurgia to jedyna metoda leczenia lipodystrofii, schorzenia powodującego odkładanie się tłuszczu w niektórych częściach ciała, takich jak ręce i nogi. Zaletą liposukcji wykonywanej w Szpital Dworska jest to, że może zmniejszyć ryzyko chorób serca, cukrzycy, udarów i wysokiego ciśnienia krwi. Może również pomóc schudnąć osobom otyłym lub o bardzo wysokim wskaźniku masy ciała (BMI). Zagrożenia związane z liposukcją obejmują krwawienie, infekcję lub uszkodzenie nerwów, które mogą powodować drętwienie lub ból w okolicy, w której przeprowadzono operację. Pacjenci mogą również doświadczyć siniaków, obrzęków i przejściowych zmian w zabarwieniu skóry. Mogą zobaczyć wgłębienia skóry wokół blizn i mogą mieć problemy z elastycznością skóry

Co to jest liposukcja?

Liposukcja to zabieg chirurgiczny, który usuwa tłuszcz z części ciała. Można to zrobić, aby poprawić wygląd skóry, usunąć nadmiar tłuszczu po utracie wagi lub leczyć schorzenia, takie jak otyłość i obrzęk limfatyczny. Procedura rozpoczyna się od nacięcia skóry w jednym lub kilku miejscach na ciele, w których znajdują się niechciane złogi tłuszczu. Cienka rurka zwana kaniulą jest wprowadzana do każdego nacięcia, a następnie używana do odsysania części tkanki tłuszczowej.

Celem jest pomoc w zrozumieniu procedury w celu podjęcia świadomej decyzji, czy jest ona dla Ciebie odpowiednia.

Korzyści z liposukcji dla mężczyzn i kobiet

Liposukcja to zabieg, który usuwa tłuszcz z organizmu. Najczęściej wykonuje się go na biodrach, udach i brzuchu. Liposukcja może być również stosowana do modelowania obszarów ciała, takich jak podbródek i szyja.

Korzyści z liposukcji dla kobiet i mężczyzn polegają na tym, że może zmniejszyć rozmiar komórek tłuszczowych w tych obszarach, co doprowadzi do zmniejszenia cellulitu i pomoże w utracie wagi. Liposukcje mogą również zapewnić gładszą teksturę skóry, co może ułatwić ludziom noszenie ubrań, które im się podobają.

Liposukcja polega na wprowadzeniu rurki do złogów tłuszczu pod skórą, a następnie odessaniu wszystkich komórek tłuszczowych przez urządzenie przypominające próżnię. Ten proces trwa około godziny lub dwóch, w zależności od

 

Jakie są zagrożenia związane z liposukcją?

Liposukcja to zabieg chirurgiczny, który usuwa nadmiar tłuszczu z organizmu. Jest powszechnie stosowany w celu poprawy konturów ciała. Liposukcja jest stosowana od ponad 30 lat i na przestrzeni lat miała wiele ulepszeń, ale nadal niesie ze sobą ryzyko dla pacjenta.

Zagrożenia związane z liposukcją dotyczą zarówno zabiegu, jak i znieczulenia. Powikłania po znieczuleniu mogą obejmować problemy z oddychaniem i powikłania sercowe, podczas gdy powikłania po liposukcji mogą obejmować krwawienie, infekcje, gromadzenie się płynu wokół płuc lub serca, uszkodzenie nerwów i utratę skóry. Pacjenci powinni być świadomi tych zagrożeń przed poddaniem się operacji liposukcji.

Liposukcja to zabieg chirurgii plastycznej, podczas którego usuwany jest tłuszcz z określonych obszarów ciała. Zabieg wykonuje się zwykle na brzuchu, udach, pośladkach i biodrach. Liposukcja może być również stosowana do usuwania nadmiaru skóry np. po ciąży lub po utracie wagi.

Istnieje ryzyko związane z zabiegiem liposukcji, w tym nadmierne krwawienie i siniaki, infekcje, nierówny koloryt skóry i trwałe blizny.