W weekend włocławscy mundurowi odnotowali 15 zdarzeń drogowych, z których jedno zakwalifikowali jako wypadek komunikacyjny. Ponadto ujawnili 4 kierujących pojazdami mechanicznymi pod wpływem alkoholu, w tym 2 po użyciu alkoholu i 2 w stanie nietrzeźwości.

Podczas zakończonego weekendu (08-10.07.2022) na drogach Włocławka i powiatu mundurowi odnotowali 15 zdarzeń  drogowych. W jednym przypadku poszkodowany odniósł poważniejsze obrażenia, dlatego zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek komunikacyjny.

Doszło do niego w sobotę (09.07.22) około godz. 6.15 w miejscowości Chotel (gm. Izbica Kujawska). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 55-letni kierujący pojazdem seat, jadąc od strony Izbicy Kujawskiej w kierunku miejscowości Błenna, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, który poruszał się w stronę Izbicy Kujawskiej. W wyniku zdarzenia motocyklista doznał obrażeń powyżej dni 7 i obecnie w sprawie wypadku prowadzone jest postępowanie. Kontrola trzeźwości kierujących wykazała, że byli oni trzeźwi. Mundurowi zatrzymali kierującemu seatem prawo jazdy.

Mundurowi podczas wszystkich kontroli sprawdzali także trzeźwość kierujących. Niestety w 4 przypadkach kontrole wykazały, że kierowcy są pod wpływem alkoholu, w tym dwaj byli w stanie nietrzeźwości. Pierwszy z nich zatrzymany został do kontroli w sobotnią noc  (09.07.2022) około godz. 2.30 na Placu Wolności. Policyjni wywiadowcy zwrócili wówczas uwagę na nietypowy styl jazdy kierującego motorowerem, który jechał tzw. wężykiem. Kontrola trzeźwości  wykazała w organizmie 39-letniego kierowcy ponad promil alkoholu.

Z kolei blisko 2 promile alkoholu wykazało badanie trzeźwości 53-letniego kierującego oplem, który w niedzielę (10.07.22) w Pikutkowie uderzył podczas cofania w inny pojazd. Za spowodowanie kolizji mężczyzna ukarany został mandatem karnym, natomiast w sprawie jazdy pod wpływem alkoholu prowadzone jest postępowanie. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości obu mężczyznom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Z kolei pozostali dwaj kierujący odpowiedzą za wykroczenie, czyli za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu, gdyż kontrola trzeźwości wykazała w ich organizmie powyżej 0,2 promila. Dodatkowo jeden z nich, 40-letni kierujący pojazdem opel, musi się też liczyć z konsekwencjami prawnymi za spowodowanie kolizji.

Do zdarzenia doszło w sobotę (09.07.22) około godz. 8.30 w miejscowości Gocław (gm. Lubień Kujawski). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że podczas manewru wyprzedzania pojazdu volkswagen, kierujący oplem stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego doszło do zderzenia aut i uszkodzenia znaku drogowego. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń. Mundurowi zatrzymali kierującemu oplem prawo jazdy.