Policjanci i strażacy odpowiedzialni za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przeprowadzili w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” kontrolę obozowisk, które powstały w powiecie włocławskim. Wypoczywają tam harcerze ze Stowarzyszenia Harcerzy Katolickich „SKAUCI EUROPY”.

Wspólne działania kontrolno-edukacyjne służb mają na celu zapobieganie sytuacjom niebezpiecznym, jakie mogą wystąpić podczas pobytu dzieci i młodzieży na wypoczynku. Dlatego też włocławskie służby odwiedziły wczoraj (07.07.2022) uczestników obozowisk, którzy na terenie naszego powiatu odpoczywają w leśnictwie Goreń i Wikaryjskim. Mundurowi sprawdzili drożność dróg dojazdowych i ewakuacyjnych, to jak zabezpieczone są miejsca noclegowe oraz miejsca zabaw i spotkań większych grup harcerzy.  

Wizyta była też dobrą okazją do przypomnienia kadrze obozowiska o numerach kontaktowych do służb ratowniczych, w tym do policjantów Ogniwa Prewencji na Wodach. Taki kontakt pozwoli w nagłej sytuacji załamania się pogody na szybką reakcję służb oraz ewentualną ewakuacje dzieci i młodzieży w bezpieczne miejsce.

Nie mogło także zabraknąć omówienia kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa na terenie lasu i w pobliżu wody w ramach akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

  • Spotkanie służb z harcerzami zgodnie z treścią komunikatu
  • Spotkanie służb z harcerzami zgodnie z treścią komunikatu
  • Spotkanie służb z harcerzami zgodnie z treścią komunikatu