Za nami kolejne wizyty dzieci w komendzie. Edukacja, zaspokojenie dziecięcej ciekawości, atrakcje na to wszystko składały się wizyty w policyjnych murach. W poniedziałek (20.06.2022) odwiedziły nas dwie grupy przedszkolaków z Wieńca i Włocławka. Spotkania odbyły się w ramach zbliżających się wakacji.

 

Wszyscy mieli okazję poznać i obejrzeć zaprezentowane umiejętności policyjnego psa. Atrakcja, na którą czekało większość dzieci, z pewnością spełniła ich oczekiwania. Przewodnik psa poza pokazaniem elementów tresury, opowiedział o tym w jaki sposób pies jest przygotowywany do służby, jak się o niego dba. Wskazał młodym słuchaczom również, aby utrzymywały dystans i nie były zbyt ufne w kontakcie z nieznanym psem. Wspólnie z policjantką prewencji przypomnieli dzieciom numer alarmowy 112 i wskazali jak mają zachowywać się w sytuacji zagrożenia, niebezpieczeństwa.  

Tradycyjnie pobyt w komendzie nie obył się bez „zabawy” w technika kryminalistyki. Odwiedzający wtajemniczeni w świat tej dziedziny, choć na chwilę mogli poczuć się jak poszukiwawcze śladów. Wzbudziło to u nich dość duże zainteresowanie, tak jak zaprezentowane radiowozy w tym motocykle.

Mali goście na bieżąco mogli zadawać pytania. Z perspektywy własnego doświadczenia zawodowego nabytego w KMP we Włocławku, odpowiadały na nie poszczególne osoby.  

  • Dzieci podczas wizyta w komendzie Policji
  • Dzieci podczas wizyta w komendzie Policji
  • Dzieci podczas wizyta w komendzie Policji
  • Dzieci podczas wizyta w komendzie Policji