Włocławscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych, do jakich doszło wczoraj (22.06.2022) na drogach naszego regionu. W wyniku tych zdarzeń dwie osoby zostały ranne.

Do pierwszego wypadku doszło po godzinie 12 na ulicy Wyspiańskiego we Włocławku. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że  52-letni kierowca samochodu ciężarowego marki renault podczas wykonywania manewru cofania w strefie zamieszkania potrącił 89-letniego pieszego. W wyniku upadku pieszy odniósł obrażenia powyżej dni 7. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Natomiast po godzinie 15 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem dwóch pojazdów  w miejscowości Smólsk (gm. Włocławek). Na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 50-letni kierujący bmw jadąc od Włocławka w kierunku Brześcia Kujawskiego podczas wykonywania manewru wymijania z innym pojazdem na skutek niedostosowania prędkości do warunków ruchu i sytuacji na drodze zjechał na pobocze. Tam utracił panowanie nad pojazdem i po powrocie na jezdnię uderzył w prawidłowo jadącego z przeciwnego kierunku mercedesa. Kierowca z mercedesa doznał obrażeń powyżej dni 7. Policjanci sprawdzili trzeźwość obu kierowców, która wykazała, że byli oni trzeźwi.

Włocławscy policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą obecnie dochodzenia, które wyjaśnią dokładne okoliczności tych wypadków.