Policyjni profilaktycy spotkali się ze słuchaczami Włocławskiego Uniwersytetu Seniora, aby przekazać szereg cennych rad związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się od przedstawicielek komendy jakie są metody działania oszustów i kieszonkowców oraz jak można uniknąć tego typu zagrożeń.

Wczoraj (16.05.2022) policyjne profilaktyczki odwiedziły słuchaczy Włocławskiego Uniwersytetu Seniora, aby porozmawiać o bezpieczeństwie osób starszych i sposobach unikania zagrożeń. Przybliżyły też zasady korzystania z numeru alarmowego 112.

W czasie spotkania przedstawicielki komendy radziły Seniorom, jak nie paść ofiarą oszustów, którzy mogą podszywać się pod „wnuczka”, czy „policjanta”. Zwróciły również uwagę, aby zawsze weryfikować rozmówcę, nie klikać w załączone do wiadomości linki i nie działać pod presją czasu, jaką z reguły próbują wywrzeć na potencjalnej ofierze przestępcy. Profilaktyczki przybliżyły również Seniorom metody działania kieszonkowców i sposoby zabezpieczenia własnego mienia.

  • Policjanci podczas spotkania z seniorami
  • Policjanci podczas spotkania z seniorami