W weekend włocławscy mundurowi nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, a 12 zdarzeń zakwalifikowali jako kolizje. Ponadto zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który znacznie przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym, a 3 kierujących odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Podczas zakończonego weekendu (13-15.05.22) na drogach Włocławka i powiatu mundurowi odnotowali 12 zdarzeń  drogowych. Na szczęście nikt nie odniósł w ich wyniku poważnych obrażeń i funkcjonariusze zakwalifikowali je jako kolizje drogowe.

Na 3 miesiące pożegnał się z prawem jazdy kierujący volkswagenem, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Wykonany przez mundurowych w niedzielę (15.05.22) w Szpetalu Górnym pomiar prędkości wykazał, że kierujący jedzie ponad „setką” na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Poza utratą prawa jazdy, 27-latek został też ukarany mandatem i punktami karnymi.

Podczas wszystkich kontroli drogowych policjanci sprawdzali także trzeźwość kierujących. Niestety w 3 przypadkach kontrole wykazały, że kierowcy są pod wpływem alkoholu. W przypadku dwóch mężczyzn zatrzymanych do kontroli w nocy z niedzieli na poniedziałek (15/16.05.22) badanie wykazało u kierujących 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Niechlubnym rekordzistą okazał się natomiast mężczyzna zatrzymany przez mundurowych w sobotę (14.05.22) około godziny 22.40 w centrum Włocławka. Kontrola trzeźwości wykazała w organizmie 31-letniego kierowcy volkswagena 1,7 promila alkoholu. Ponadto, po sprawdzeniu w systemach wyszło na jaw, że mężczyznę obowiązuje dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci ujawnili też inne przewinienia kierującego, takie jak jazda pojazdem niedopuszczonym do ruchu, z pękniętą szybą czołową i bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, za co 31-latek ukarany został mandatami karnymi.

Wszyscy ci nieodpowiedzialni kierujący muszą się teraz liczyć z konsekwencjami prawnymi jazdy pod wpływem alkoholu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności i wysoką grzywną, jednak w przypadku kierującego volkswagenem kara może być surowsza.