Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Włocławek

Rynek nieruchomości w Płocku – charakterystyka

Płock to jedno z najważniejszych miast Mazowsza. Znajdują się tu aż cztery uczelnie wyższe, liczne firmy z branży przemysłowej oraz park technologiczny. Ze względu na relatywnie niskie ceny mieszkań, rozwojowy potencjał oraz dobrą komunikację z Warszawą, Płock stanowi ciekawą propozycję dla osób szukających mieszkania w okolicach stolicy. Jak wygląda rynek nieruchomości w Płocku?

Historia miasta sięga aż X wieku, kiedy to znajdował się tu jeden z grodów piastowskich. Płock przez wieki pełnił rolę stolicy Mazowsza, a długa i ciekawa historia miasta jest wciąż widoczna w jego architekturze i licznych zabytkach. Urokliwe położenie na wysokim brzegu Wisły sprawia, że mieszkańcy codziennie mogą cieszyć się wspaniałymi widokami. Liczne parki, plaże, kąpielisko oraz bliskość Gostyńsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego zachęcają do codziennej aktywności.

Współcześnie Płock znany jest głównie ze względu na przemysł paliw płynnych. Miasto posiada nowoczesny park technologiczny oraz cztery uczelnie, dzięki czemu stanowi atrakcyjny obszar inwestycyjny dla wielu firm. Dynamicznie rozwijający się rynek pracy i dobra komunikacja z Warszawą przyciągają nowych mieszkańców z regionu oraz zainteresowanie osób szukających mieszkania w okolicach stolicy.

Mieszkania na sprzedaż w Płocku

Duży potencjał rozwojowy miasta oraz relatywnie niskie ceny gruntów sprawiają, że Płock stanowi obszar intensywnej działalności deweloperskiej. Nowe inwestycje pojawiają się w centrum oraz na obrzeżach miasta. Na rynku nieruchomości znajdują się również oferty z rynku wtórnego. Są to zazwyczaj mieszkania do remontu w atrakcyjnych lokalizacjach po obu stronach Wisły. W ofercie dominują mieszkania dwu oraz trzypokojowe.

Rynek pierwotny

Nowe mieszkania w Płocku to ciekawa propozycja dla osób szukających lokalu w dobrej cenie oraz wysokim standardzie. Średnia cena za metr kwadratowy na nowym osiedlu wynosi 4 673 zł. Szeroki wybór metraży i układów pomieszczeń sprawia, że mieszkania cieszą się zainteresowaniem wśród singli, par oraz rodzin z dziećmi.

Osiedla deweloperskie cechują się nowoczesną architekturą oraz dużą ilością zieleni. Lokale najczęściej sprzedawane są wraz z komórką lokatorską oraz miejscem parkingowym. Deweloperzy kładą również duży nacisk na poczucie bezpieczeństwa i komfort mieszkańców, dlatego większość osiedli jest ogrodzona oraz posiada zieloną strefę aktywnego wypoczynku.

Rynek wtórny

Płock posiada również bogatą ofertę mieszkań z rynku wtórnego. Tu również kupujący może liczyć na korzystne ceny. Mieszkania są dostępne w średniej cenie 3,9 tys. zł za metr. Oznacza to, że za dwupokojowe mieszkanie o metrażu 46 m kwadratowych zapłacimy niecałe 200 tys. zł. Za kawalerkę o metrażu 29 mkw. zapłacimy jedynie 120 tys. zł. Ceny lokali uzależnione są od standardu oraz lokalizacji. Rynek mieszkań cechuje się stabilnym wzrostem na poziomie 8% rocznie, taki zakup jest więc dobrą inwestycją na przyszłość.