Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Włocławek

Kontrola drogowa przeprowadzona przez włocławskich policjantów skutkowała zabezpieczeniem prawie 800 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. 20-latkowi, który przewoził nielegalny towar grozi teraz wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.

Wczoraj (29.04.2021) policjanci z Włocławka przeprowadzili na terenie miasta kontrolę drogową dostawczego renault. Po sprawdzeniu części załadunkowej pojazdu okazało się, że 20-letni kierowca przewozi tam nielegalny towar. Funkcjonariusze ujawnili w aucie kilkadziesiąt worków, każdy o wadze ok. 20 kg, z zawartością krajanki tytoniowej bez wymaganych znaków akcyzy.

Trefny towar o łącznej wadze prawie 800 kg został przez policjantów zabezpieczony, a kierowca zatrzymany w celu złożenia wyjaśnień. 

Dzisiaj 20-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z kodeksu karnego skarbowego, za który grozi mu wysoka grzywna, albo kara pozbawienia wolności do lat 3. Sąd może też zastosować obie te kary łącznie.  Straty Skarbu Państwa  z tytułu niepłaconych podatków oszacowano na kwotę ponad 860 tys. zł.

  • Policjant w żółtej kamizelce podczas czynności z zabezpieczonymi workami z krajanką tytoniową.
  • Policjant podczas czynności z zabezpieczoną krajanką tytoniową.
  • Policjant w żółtej kamizelce z napisem POLICJA po prawej stronie natomiast worek z zabezpieczoną krajanką tytoniową stojący na wadze. Po lewej stronie zabezpieczone worki.