Policja Włocławek: Skrajna nieodpowiedzialność korzystających z quadów
Policjanci ruchu drogowego z Włocławka zatrzymali wczoraj do kontroli dwa quady, które nie były dopuszczone do ruchu, ani nie posiadały obowiązkowego ubezpieczenia OC. Jednym z nich kierował pijany 47-latek, a drugim 14-latek bez uprawnień. Każdy z nich przewoził 12-letniego pasażera. Na dodatek żaden z użytkowników pojazdów nie posiadał kasku ochronnego. 47-letni mieszkaniec Włocławka stracił prawo jazdy i wkrótce odpowie przed sądem, a sprawa nieletnich trafi do sądu rodzinnego.
Policjanci włocławskiej drogówki” patrolując wczoraj (11.08.2020) ul. Rybnicką zwrócili uwagę na przemieszczające się quady, których zarówno kierujący jak i pasażerowie nie mieli kasków ochronnych. Po zatrzymaniu do kontroli, funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu od dorosłego mężczyzny siedzącego za kierownicą jednego z czterokołowców. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ok 0,9 promila alkoholu w organizmie. Mimo spożywania wcześniej alkoholu, mieszkaniec Włocławka zdecydował się na jazdę quadem i zabranie na przejażdżkę 12-letniego pasażera. Mężczyzna zupełnie nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji swojego skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania i uważał, że nie zrobił nic nagannego. Jego pojazd nie był dopuszczony do ruchu oraz nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia. 47-latek stracił prawo jazdy i wkrótce będzie się tłumaczył ze swojego zachowania przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
Z kolei drugim quadem przemieszczało się dwóch chłopców. Za kierownicą siedział 14-latek bez uprawnień, a jego pasażerem był 12-letni kolega. Oni także nie korzystali z kasków ochronnych, a pojazd którym podróżowali nie był w ogóle zarejestrowany. Policjanci sporządzili ze zdarzenia niezbędną dokumentację. Materiały zostaną przekazane do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszych losach nieletnich.
Policjanci apelują o rozwagę podczas korzystania z czterokołowców. Pamiętajmy, że nie są to zabawki, a do kierowania nimi potrzebne są uprawnienia. Poza tym konsekwencje jazdy quadami po alkoholu są takie same jak w przypadku kierowania autem w stanie nietrzeźwości.
Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Komenda Miejska Policji we Włocławku, wloclawek.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb4/informacje/wiadomosci/109951,Skrajna-nieodpowiedzialnosc-korzystajacych-z-quadow.html
Ostatnie Artykuły

Bezpłatny spacer z przewodnikiem pokaże zabytki Włocławka

Na Włowerze da się płacić mniej. Zniżka działa po jednej aktywacji

Greckie bistro zgarnęło 74 procent głosów. Śródmieście ma nowego faworyta

Włocławek dołącza do cyfrowej infostrady. E-usługi mają przyspieszyć

Jedna chwila nad wodą może skończyć się tragedią - policja ostrzega

Letni koncert w Browarze B przypomni, że marzenia nie lubią ciszy

Tenisowy hit trafi do Włocławka. Polska zagra ze Szwecją o wielką stawkę

W Śródmieście Cafe ruszają zajęcia dla seniorów. Chodzi o sprawność na co dzień

Nowe fajansowe pamiątki trafiły do Informacji Turystycznej we Włocławku

Dziesięć nowych łóżek pozwala rodzicom zostać przy dzieciach także nocą

Na drogach Włocławka wpadły trzy osoby - jedna miała ponad 0,9 promila

Rodzice mogą już składać wnioski. 300 zł na ucznia wraca z ZUS

Karta Mieszkańca traci ważność. Włocławianie muszą pilnować terminu

Włocławek przypomni noblistę - Reichstein wraca na ulice i do kuchni
Przydatne dane teleadresowe
- Zespół Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie we Włocławku - kierunki, zapisy, kontakt
- Parafia św. Józefa we Włocławku - msze, kancelaria, sakramenty
- Parafia Ducha Świętego we Włocławku - kontakt, msze, sakramenty
- Parafia Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła we Włocławku - msze, kancelaria, sakramenty
- Dom Pomocy Społecznej Nowomiejska 19 we Włocławku - kontakt, usługi i przyjęcie
- MPWiK Włocławek - kontakt, awarie, ceny wody i e-BOK
