Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Włocławek

Policjanci z Włocławka dzięki obywatelskiemu ujęciu przez właściciela posesji zatrzymali 38-latka, który chwilę wcześniej dokonał włamania do jego domku. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Na wniosek Policji i prokuratury, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mieszkańca Włocławka. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek (15.05.2020) około godziny 18 do włocławskiej komendy wpłynęła informacja, że mężczyzna ujął sprawcę włamania do domku jednorodzinnego na terenie Włocławka. Dyżurny jednostki natychmiast przekazał informacje policjantom, którzy po dotarciu ustalili okoliczności włamania oraz zatrzymali ujętego przez mieszkańca sprawcę.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że właściciel posesji otrzymał telefon o prawdopodobnym włamaniu do jego domku jednorodzinnego na terenie Włocławka. Kiedy dojeżdżał do posesji zauważył uciekających dwóch mężczyzn, którzy wsiedli po pojazdu i odjechali. Mężczyzna postanowił jechać za nimi i poinformował o tym policjantów. Jednak przed przyjazdem mundurowych wykorzystał okazję zajeżdżając im drogę. Dzięki takiej obywatelskiej postawie ujął on jednego z nich, natomiast drugi uciekł. Patrol po dojechaniu na miejsce przejął 38-latka oraz zabezpieczył w pojeździe mienie skradzione z domu. Zatrzymany włocławianin trafił do policyjnego aresztu. Podczas dalszych czynności w sprawie włamania mundurowi ustalili, że mężczyźni weszli po domku wybijając szyby w oknie balkonowym dokonując kradzieży elektronarzędzi.

W sobotę (16.05.2020) po zebraniu dowodów kryminalni doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie usłyszał on zarzut kradzieży z włamaniem do domku jednorodzinnego. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Natomiast na wniosek śledczych w niedzielę (17.05.2020) sąd przychylił się do zastosowania tymczasowego aresztu dla 38-latka. Najbliższe 3-miesiące włocławianin spędzi za kratkami. Kwestą tylko czasu jest zatrzymanie drugiego sprawcy, który również usłyszy zarzut włamania i kradzieży mienia.

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski