Zwłoki mężczyzny znaleźli policjanci w j. Chełmickim gm. Fabianki. O zdarzeniu poinformowała osoba przechodząca, która zauważyła przy brzegu ciało. Okoliczności i przyczyny zgonu 52-latka wyjaśni prowadzone śledztwo pod nadzorem prokuratora.

Dzisiaj (14.02.2020) około godziny 8 dyżurny policji z Włocławka został powiadomiony przez osobę, że przy brzegu jeziora Chełmickiego zauważono ciało w wodzie na wysokości pobliskiego sklepu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili ten fakt i wyciągnęli na brzeg mężczyznę bez oznak życia. Lekarz pogotowia będący na miejscu stwierdził zgon. Policjanci pod nadzorem prokuratora i przy udziale biegłego z dziedziny patomorfologii przeprowadzili szczegółowe oględziny oraz zabezpieczyli dowody na miejscu odnalezienia zwłok.

Śledczy ustalili tożsamość denata. Był to 52-letni mężczyzna, który na co dzień  przebywał na terenie pobliskich ogródków działkowych. Zwłoki decyzją prokuratora zabezpieczono do przeprowadzenia sekcji. Wstępnie wykluczono udział innych osób w zgonie, a śledztwo prowadzone jest pod kątem art. 155 KK.

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski