W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku podczas pogadanek z uczniami szczególną uwagę zwracali na zagadnienia związane ze światem wirtualnym. Na terenie powiatu, w Szkole Podstawowej w Chodczu, zajęcia dotyczące zagrożeń płynących z sieci przeprowadził dzielnicowy asp. szt. Dominik Marciniak z Posterunku Policji w Chodczu.

We wtorek (11.02.2020) funkcjonariusz spotkał się z uczniami klas IV-VIII, z którymi rozmawiał na temat kontaktów zawieranych za pomocą internetu czy też zbyt długiego siedzenia przed monitorem, co często skutkuje uzależnieniem. Wskazywał przy tym na alternatywne formy spędzania wolnego czasu i zachęcał do aktywności fizycznej. Funkcjonariusz przy okazji poinformował uczestników spotkania o możliwości wzięcia udziału w konkursie plastyczno-fotograficznym „Stok nie jest dla bałwanów”, który propaguje wypoczynek na świeżym powietrzu.

Dzielnicowy zwrócił także uwagę na zjawisko hejtu, które często stosowane jest wśród rówieśników. Przestrzegał przed używaniem internetu do niewłaściwych celów i wyjaśniał, że osoby dopuszczające się takich czynów wcale nie pozostają anonimowe i bezkarne.

Na zakończenie asp. szt. Dominik Marciniak udzielił uczniom przydatnych wskazówek jak unikać zagrożeń w sieci i nie stać się ofiarą cyberprzemocy.

Zajęcia były doskonałą szansą do wymiany poglądów na temat korzystania z internetu oraz okazją do podniesienia poziomu wiedzy młodzieży szkolnej w zakresie bezpieczeństwa w sieci.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
  • Spotkanie profilaktyczne mundurowych z dziećmi w Chodczu
  • Spotkanie profilaktyczne mundurowych z dziećmi w Chodczu
  • Spotkanie profilaktyczne mundurowych z dziećmi w Chodczu