W najbliższy czwartek, 5 grudnia o godz. 8.00 w klubie „Stara Remiza” przy ul. Żabiej 8 we Włocławku odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Włocławka Szkół Ponadpodstawowych w szachach na rok 2019 ; P 15’.

Celem imprezy jest wyłonienie Mistrzyń i Mistrzów Włocławka w szachach wśród uczniów włocławskich szkół ponadpodstawowych na rok 2019 oraz popularyzacja Królewskiej Gry wśród młodzieży.

W turnieju mają prawo uczestniczyć uczennice i uczniowie włocławskich szkół ponadpodstawowych. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie lub mailowo do dnia 5 grudnia br. , do: Janusza Augustowskiego – 692 147 519 ; mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jerzego Łapińskiego – 602 484 836 ; mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Zapisy przyjmowane będą również na sali gry przed rozpoczęciem zawodów, ale wówczas bez gwarancji przyjęcia zawodnika do turnieju. Organizatorzy w pierwszej kolejności przyjmą po 1 uczennicy i uczniu z każdej szkoły.

Maksymalna liczba uczestników to 60 – 70 osób – decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorem imprezy są „Włocławski Klub Szachowy 1938”, Centrum Kultury Browar B „STARA REMIZA”,  Urząd Miasta Włocławek, Firma RENEX z Włocławka.

Zawody przeprowadzone będą systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

Wyniki będą oceniane oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców.