Piątkowe popołudnie rozpoczęło się dla policjantów „drogówki” śpiewająco, dosłownie i w przenośni. Funkcjonariusze, wspólnie z innymi gośćmi, rozstrzygali w SP nr 5 międzyszkolny konkurs piosenki, której tematem przewodnim było bezpieczeństwo na drodze. Obecność mundurowych podkreśliła powagę zagadnienia i dodała energii uczestnikom.

W piątek (29.11.2019) policjanci z włocławskiej komendy zasiadali w jury konkursu piosenki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Impreza odbywała się na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Wienieckiej. Jej uczestnikami były dzieci z klas I-III SP 5, SP 10, SP 12, SP 22 oraz z Zespołu Szkół Muzycznych i Szkoły Podstawowej z Cyprianki.

Policjanci mieli okazję posłuchać utworów znanych piosenkarzy w aranżacji dziecięcej. Piosenki dotyczyły ważnych tematów takich jak przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, odróżnianie znaków i sygnałów drogowych oraz praca stróżów prawa. Nietuzinkowe wykonanie i odpowiednia charakteryzacja sprawiły, że odbiorcy poczuli się jak uczestnicy ruchu drogowego, czekający na zmianę świateł.

Konkurs miał charakter edukacyjno-rozrywkowy i był najlepszym przykładem nauki poprzez zabawę. Najlepsi otrzymali od mundurowych drobne upominki i elementy odblaskowe.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski