Luksusowe samochody sprzedają się w Polsce bardzo dobrze. Najczęściej kupowane są jednak nie przez użytkowników prywatnych, ale „na firmę”. Dla wielu przedsiębiorców to korzystne rozwiązanie pod kątem optymalizacji podatkowej!

Wysokiej klasy samochody luksusowe są doskonałym wyborem dla najbardziej wymagających kierowców. Volvo nowe, BMW, Mercedes czy Audi to sprawdzona propozycja – te auta kombi, sedan czy SUV gwarantują maksymalny komfort jazdy.

Aktualnie samochody marki premium najczęściej wybierane są przez firmy. Szacuje się, że auta luksusowe kupowane są nawet w 90 procentach przez przedsiębiorców, a liczba ta stale rośnie w porównaniu z poprzednimi latami.

Dlaczego firmy tak często kupują samochody klasy premium? Czy większą popularnością cieszą się wówczas auta nowe, a może luksusowe samochody używane? Gdzie najczęściej dokonywane są zakupy takich modeli? Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami, które przygotował dla nas salon samochodów luksusowych Volvo Car Nova z Łodzi.

Samochody marki premium – najczęściej wybierane przez firmy

Samochody marki premium – dlaczego firmy kupują je tak często?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, auta klasy premium w zdecydowanej większości kupowane są przez przedsiębiorców. Dlaczego?

Wynika to głównie z faktu, że marki premium są prestiżowe, dlatego też mogą stanowić wizytówkę przedsiębiorstwa. Także pojazdy te, na przykład Volvo kombi, zapewniają maksymalny komfort podróży, co dla wielu przedsiębiorców będących ciągle w rozjazdach ma duże znaczenie.

Nie bez znaczenia jest także możliwość optymalizacji podatkowej przez marki samochodów klasy premium. Dla przedsiębiorców zarabiających większe sumy auta luksusowe są sposobem na ominięcie wysokich podatków, ponieważ zakup czy leasing pojazdu można wrzucić wtedy „w koszty”.

Nic więc dziwnego, że samochody kombi, sedan czy SUV, czyli klasa premium jest tak popularna wśród przedsiębiorców.

Samochody marki premium – gdzie najlepiej je kupić?

Przedsiębiorcy wybierają różnorodne samochody premium, dopasowując je indywidualnie do swoich potrzeb. Jaki samochód premium sprawdzi się wtedy najlepiej?

Oczywiście, najlepsze będzie nowy sedan czy kombi samochód prosto z fabryki to gwarancja niezawodnego działania. Można kupić pojazd także podczas różnych akcji, na przykład wyprzedaż rocznika – ta wyprzedaż samochodów pozwala na zakupienie go w jeszcze niższych cenach!

Także marka samochodów premium to szeroka gama używanych modeli, na przykład samochody Volvo używane, które również cieszą się wśród firm dużym zainteresowaniem. Używana marka premium z ostatnich roczników to także przyszłościowy zakup – najlepiej wybierać wtedy modele z ostatnich roczników, posiadające oryginalne części samochodowe Volvo, a nawet gwarancje, w ramach których może być wykonana bezpłatna naprawa Volvo. Można też dostać zniżki na części Volvo, akcesoria i usługi w ASO marki.

Zdecydowanie najlepszym miejscem, aby kupować marki premium samochody będzie salon dealera – to tam zakupy będą całkowicie bezpieczne, a przy tym komfortowe!

Samochody marki premium – weź w leasing w salonie dealera!

Warto także wskazać, że decydując się na samochód u dealera, możemy także otrzymać na niego od razu leasing. To doskonały wybór dla wygodnych!

Zatem wtedy, gdy chodzi o auto na firmę, bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się modele premium, na przykład Volvo części, akcesoria i same samochody tej marki kupimy w dobrych salonach!