Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Włocławek

To skład kremu jawi się jako element najważniejszy, którego z pewnością nie możemy przeoczyć, kiedy pragniemy wybrać najlepszy kosmetyk dla swoich dłoni i paznokci w okresie zimowym. Krem tego typu, powinien posiadać sporo odżywczych substancji, które odpowiednio zabezpieczą nasze ręce przed szkodliwym działaniem mrozu i innych czynników. Najczęściej wymienia się tutaj witaminę B5, witaminę E, ceramidy, a także olej migdałowy.

Musimy być świadomi tego, że podczas zimy skóra naszych dłoni jest szczególnie narażona na wszelkie podrażnienia oraz na nadmierne przesuszenie. Z pewnością ujemna temperatura w niczym nie pomaga, a częste zmiany temperatury mocno się do tego przyczyniają. Nie obędzie się zatem, aby pierwszym po co sięgniemy był najlepszy krem do rąk. Powinniśmy go nakładać dosłownie przed każdym wyjęcie na zewnątrz.

Jaki powinien być skład ? – krem do rąk na zimę

Jak w wypadku wszystkich kosmetyków, taki dobry krem do rąk, powinien móc pochwalić się odpowiednio dobranym składem. To zdecydowanie prawda, że krem do rąk należy stosować nie tylko w latem i zimą, ale też w okresach przejściowych, czyli jesienią oraz wiosną. Najlepiej dopasować skład kosmetyku do pory roku, gdyż to właśnie ona warunkuje to, jakie pojawią się nasze potrzeby.

Zima to czas, kiedy nasze dłonie wymagają bardzo głębokiej pielęgnacji, a szczególnie dobrego nawilżenia ale też bardzo kompleksowej ochrony przed działaniem mrozu. Dobry krem nawilżający na zimę, powinien mieć w sobie pewnie składniki, a w szczególności substancje odżywcze, tak jak np. witamina C – nadająca blasku oraz hamująca proces starzenia się skóry, witamina B5 – wspierająca naturalną regenerację zniszczeń naskórka, witamina E, która chroni skórę przed wysuszeniem, ale też znacznie łagodzi podrażnienia różnego typu. Przydatne okażą się też ceramidy – pełnią one funkcje nawilżającą oraz regeneracyjną. Alantonia, mająca wpływ na wsparcie procesu gojenia się skóry oraz łagodzenia podrażnień. Olej migdałowy, redukuje zaczerwieniania na skórze i łagodzi podrażnienia.

Najlepszy krem nawilżający będzie też bogaty w lipidy, wyciąg z rumianku, witaminę P oraz magnez. Wszystko to powoduje, że naszym dłoniom, zima będzie niestraszna i uda się doczekać wiosny z doskonałą kondycją skóry na naszych rękach.

Jak wybrać najlepszy krem do rąk na okres zimowy? – Kompleksowe wsparcie dla dłoni i paznokci

Filtr UV w kremie do rąk – czy zimą będzie nam to potrzebne?

Co ciekawe okazuje się, że zima to nie jest okres, kiedy powinniśmy rezygnować z kremu do rąk, który posiada filtr UV. Szczególnie, kiedy wyjeżdżamy na narty lub wybieramy się na górskie wędrówki, gdyż właśnie w górach występuje bardzo silne promieniowanie słoneczne, bez względu na porę roku. Warto jednak sięgnąć bo taki produkt, który posiada mniejszy faktorem, a wystarczy już nam krem z 15 SPF. Co więcej, pamiętajmy też o aplikowaniu na skórę dłoni odżywczych maseczek. Nie zaszkodzi też zrezygnować ze złuszczających zabiegów.

Eksperci bardzo polecają naturalne kremy do rąk. W związku z ich składnikami, które pochodzą wyłącznie z natury, są one w pełni bezpieczne dla naszej skóry. Takie firmy jak Yope kremy do rąk wykonują bardzo starannie, a ich cena wcale nie jest większa niż kosmetyków konwencjonalnych. Warto przyjrzeć się kremom naturalnym przeglądając oferty w sklepach internetowych, które specjalizują się w sprzedaży produktów tego typu.

Dodatkowo, jeśli potrzebujemy rekomendacji, warto ponownie zajrzeć do sieci i zapytać na forach oraz grupach na portalach społecznościowych. Spotkamy wiele osób, które mają już doświadczenie w stosowaniu kosmetyków tego typu i z pewnością polecą nam one takie produkty, które nie tylko sprawdzą się podczas zimowej kuracji naszych dłoni, ale też przez cały rok. Jeśli bardzo zainteresuje nas już konkretna pozycja, warto przekonać się jak oceniają dany krem do rąk klienci, którzy już mieli okazje z niego skorzystać. Tutaj przydatne okażą się porównywarki cenowe, gdzie użytkownicy bardzo często piszą też recenzje produktów.