Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Włocławek

Toruń to miasto, które najczęściej kojarzy się ze słynnymi piernikami oraz Mikołajem Kopernikiem. Jest to też doskonałe miejsce, aby osiedlić się tutaj na stałe. Warto przyjrzeć się kilku ważnym aspektom z punktu widzenia przyszłego mieszkańca tego miasta.

Po pierwsze – komunikacja

Miejski Zakład Komunikacji zapewnia 35 podstawowych linii autobusowych działających na stałe, 3 linie nocne oraz 5 linii tramwajowych dziennych i 2 nocne. Warto nadmienić, że każda dzielnica miasta ma zapewnione połączenie komunikacyjne z centrum. Najważniejsze centrum Torunia to miejsce gdzie zatrzymuje się wiele linii autobusowych i tramwajowych. To właśnie tutaj bije serce miasta oraz działa wiele ośrodków kulturalnych.

Po drugie – edukacja

Według danych statystycznych w roku 2015 w mieście Toruniu działało blisko 150 placówek oświatowych. Warto też nadmienić, że na skalę Polski działa tutaj wyjątkowy ośrodek oświatowy, czyli Zespół Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Liceum Akademickie, które cieszy się doskonałą renomą i szkoli wybitnie uzdolnionych uczniów. Jest to placówka eksperymentalna kierowana przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczniowie szkoły biorą udział w wielu, znanych, prestiżowych olimpiadach na szczeblu ogólnoświatowym z wieloma sukcesami.

Po trzecie, ale najważniejsze – zdrowie, a więc opieka medyczna

Największą obawę budzi dostępność opieki zdrowotnej w nagłych przypadkach, a więc opieka nocna i świąteczna jest niezwykle ważna. W mieście działają trzy ośrodki, które realizują ten aspekt we wzorowy sposób: Specjalistyczny Szpital Miejski, Wojewódzki Szpital Zespolony oraz Specjalistyczne Przygodnie Medycyny Rodzinnej. W samym Toruniu działa kilkadziesiąt placówek ochrony zdrowia, najważniejsze jest jednak to, że jest tutaj aż 6 szpitali.

Dla przyszłego mieszkańca kluczowym aspektem jest średnia cena m² za mieszkanie. Średnia cena szacunkowa wynosi obecnie 6 553 zł za 1 metr kwadratowy, jest to cena porównywalna do średniej ceny za m² w mieście Katowice. Nowe mieszkania w Toruniu posiadają najczęściej powierzchnię od 50 do 65 metrów kwadratowych. Najczęściej mają trzy pokoje. Prawdopodobnie spora część z nich to mieszkania pod inwestycje. Z uwagi na wysoki standard mieszkań i nie ma co ukrywać – na dobrą lokalizację w mieście i doskonały transport miejski – najczęściej można spotkać mieszkania, których cena waha się w granicach od 7000 zł do 7500 zł za metr kwadratowy, jest ich w ofercie rynekpierwotny.pl ponad 70. Jest to niemała cena, więc dla osób, które szukają tańszej alternatywy również znajdą się mieszkania w mniejszych cenach, ponieważ od ceny 5000 zł do 6000 zł szacunkowo na rynku pierwotnym znajduje się obecnie około 70 mieszkań. Najwięcej mieszkań jest już w cenie do 350 000 zł, a jeśli marzy ci się mieszkanie za które zapłacisz mniej niż 250 000 zł to niestety tutaj są one rzadkością, według danych z rynku pierwotnego jest ich na obecną chwilę jedynie pięć, więc nie ma dużego wyboru. Natomiast średni metraż mieszkań w Toruniu wynosi około 58 metrów kwadratowych.

Rynek nieruchomości w Toruniu

Materiał przygotowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl