Piwnica to pomieszczenie użytkowe, które może służyć w szerokim zakresie. To jedno z praktyczniejszych wnętrz w domu. Nie ma więc nic gorszego jak zawilgocenie go. Wówczas użyteczność piwnicy znacznie spada. Nie można w związku z tym doprowadzić do tego, aby trwało to zbyt długo. Jak w takim razie przeprowadzić osuszanie piwnicy? O tym poniżej.

Skąd bierze się wilgoć w piwnicy?

Wilgoć w piwnicy, jak i zresztą w całym domu czy innym budynku może pojawić się na skutek różnych zdarzeń. Woda w tym pomieszczeniu może brać się z gruntu. Dzieje się to kiedy brakuje profesjonalnej izolacji poziomej lub pionowej. Inną przyczyną są opady. Zdarza się, że deszcz jest na tyle obfity, iż woda dość mocno zaczyna gromadzić się wokół budynku. Jeżeli więc izolacja nie jest skuteczna, może dojść do zalania ścian. Do intensywnego zawilgocenia piwnicy może dojść na skutek awarii instalacji wodnej lub kanalizacyjnej. Z jednej strony naprawa awarii nie trwa długo, z drugiej zaś, jeżeli ktoś pozostawi tę wodę we wnętrzu, straty mogą okazać się duże. W każdym razie ważne jest to, aby woda w piwnicy po deszczu, zalaniu, czy pojawiająca się z innego powodu, jak najszybciej została usunięta, a pomieszczenie dokładnie osuszone.

Najczęściej popełniane błędy podczas walki z wilgocią w piwnicy

Zamiast zabrać się za profesjonalne osuszanie murów i tym samym całego pomieszczenia, niektórzy problem ten całkowicie lekceważą. Zdarza się nawet, że widoczną pleśń przysłaniają, aby nie rzucała się w oczy i nie psuła estetyki, co jest podstawowym błędem. Niewłaściwym postępowaniem jest również zamalowywanie powierzchni niesprawdzonym preparatem z marketu budowlanego. To nie prowadzi do rozwiązania problemu, a bez wątpienia generuje dodatkowe koszty. Innym błędem jest usuwanie jedynie widocznych skutków wilgoci. Niektórzy darują sobie rozpoznanie przyczyny, co też nie jest właściwym zachowaniem.

W przypadku zawilgocenia konkretnego pomieszczenia czy całego budynku bardzo ważne jest to, aby skutecznie i solidnie przeprowadzić osuszanie domu. Należy pamiętać, że jeżeli wilgoć jest obecna w piwnicy, to zapewne jest również w innych pomieszczeniach. Tak więc będzie trzeba wykonać osuszanie domu w całości. Niestety wielu ma zupełnie inne podejście do tego tematu, a to rodzi poważne konsekwencje.

Skuteczna metoda osuszania

Aktualnie poleca się profesjonalne osuszanie murów metodą iniekcji. Stosuje się ją zarówno w przypadku osuszania całego budynku, jak i poszczególnych pomieszczeń, np. piwnicy. Metoda jest bezpieczna dla człowieka i zwierząt, a przy tym przyjazna środowisku. Co najważniejsze, takie osuszanie ścian z wilgoci jest bardzo skuteczne. Trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób zająć się wykonaniem tego procesu. Nawet najmniejszy błąd może przyczynić się do uzyskania marnego efektu lub nieosiągnięcia go wcale.

Jak skutecznie osuszyć piwnicę?

Jak się tym zająć?

Jeżeli wpiszemy do wyszukiwarki internetowej hasło osuszanie budynków Warszawa, zauważymy, że lista firm oferujących tę usługę jest długa. Okazuje się jednak, że nie wszystkie faktycznie dobrze się na tym znają. Trzeba więc przeprowadzić solidną selekcję, uwzględniając zakres świadczonych usług, jakość oraz opinie. Dziś, jeżeli chodzi o osuszanie Warszawa nie jest jedynym miastem, w którym świadczy się tego typu usługi. Tak więc bez względu na to, gdzie mieszkasz, możesz zlecić wykonanie profesjonalnego osuszania piwnicy metodą iniekcji. Co prawda są różne sposoby na wilgoć w domu, ale ten w ostatnim czasie zyskał ogromną popularność. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko wpisać do wyszukiwarki hasło osuszanie ścian Warszawa, Kraków, Gdańsk czy np. Wrocław, aby znaleźć doświadczoną ekipę.