Na co zwrócić szczególną uwagę i jak się zachować przechodząc przez jezdnię, czy też w czasie kontaktu z nieznajomym? To tylko niektóre tematy poruszane podczas spotkań przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji we Włocławku z włocławskimi przedszkolakami.

Spotkania policjantów z dziećmi i młodzieżą wpisały się już w stały harmonogram działań poprawiających bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Tym bardziej jest to miłe, kiedy odbiorcami są najmłodsi, którzy żywo dzielą się z mundurowymi  swoimi spostrzeżeniami i przeżyciami.

Wczoraj (10.10.18) policjanci z prewencji i ruchu drogowego włocławskiej komendy gościli  w Przedszkolu przy Zespole Szkół Katolickich we Włocławku. Mundurowi wykorzystując edukacyjne miasteczko ruchu drogowego poprzez zabawę przekazali najmłodszym kilka cennych rad związanych z ich bezpieczeństwem. Nie zabrakło również informacji o innych sytuacjach, które mogą okazać się niebezpieczne. Mowa była o zachowaniu ostrożności przy kontakcie z zwierzętami oraz o kontaktach z osobami obcymi.

Po wysłuchaniu przez dzieciaki dużej garści wiedzy dotyczącej ich bezpieczeństwa, mundurowi zaprosili je na plac, gdzie każdy mógł obejrzeć policyjny radiowóz. Z uśmiechów na twarzach dzieci można wnioskować, że spotkanie było dla nich nie lada atrakcją.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski