Bezpłatny nordic walking we Włocławku. Treningi dla początkujących i zaawansowanych

Bezpłatny nordic walking we Włocławku. Treningi dla początkujących i zaawansowanych

Kijki, sportowe tempo i trasy w różnych częściach Włocławka – w sierpniu można bezpłatnie dołączyć do zajęć nordic walking. Stowarzyszenie Serce Nordica Włocławek przygotowało treningi zarówno dla osób, które dopiero zaczynają, jak i dla bardziej doświadczonych uczestników. Dodatkową opcją jest sobotni parkrun Słodowo, gdzie pięć kilometrów można pokonać biegiem, marszem albo z kijkami.

  • Wtorkowe zajęcia uczą podstaw nordic walking
  • Sobotni parkrun Słodowo ma trasę dla każdego

Wtorkowe zajęcia uczą podstaw nordic walking

We wtorki o godz. 18.30 na Stadionie Zazamcze Przylesie odbywają się zajęcia dla początkujących. Treningi są częścią ogólnopolskiej akcji ChodzęBoLubię, przygotowanej przez Fundację Wychowanie przez Sport. Program ma zachęcać do regularnego ruchu i jest skierowany do osób, które lubią spacery z kijkami albo dopiero chcą sprawdzić, na czym polega nordic walking.

Czwartkowe spotkania również rozpoczynają się o godz. 18.30. Mogą w nich uczestniczyć zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane. Zajęcia prowadzą doświadczeni członkowie Stowarzyszenia Serce Nordica Włocławek oraz instruktorka i trenerka Marianna Jóźwiak.

Po pierwszym czwartkowym treningu w sierpniu pozostały trzy spotkania:

  • 13 sierpnia – Przystań OSiR na Zalewie Włocławskim,
  • 20 sierpnia – osiedle Kazimierza Wielkiego, ul. Leśna, wjazd na Rybnicę,
  • 27 sierpnia – parking przy ul. Ziębiej, w pobliżu Nadleśnictwa Włocławek i Lasów Państwowych.

Różne miejsca treningów pozwalają połączyć naukę techniki z marszem w odmiennym terenie. Dla początkujących ważna będzie możliwość skorygowania sposobu poruszania się pod okiem instruktorki, a bardziej zaawansowani mogą sprawdzić swoje umiejętności podczas kolejnych tras.

Sobotni parkrun Słodowo ma trasę dla każdego

W każdą sobotę o godz. 9.00 na placu amfiteatru odbywa się parkrun Słodowo. Uczestnicy pokonują dystans 5 km, wybierając własne tempo i sposób poruszania się. Można biec, truchtać albo maszerować – z kijkami lub bez nich. Organizatorzy dopuszczają także udział z psem, na wózku lub z wózkiem.

Udział w parkrunie jest bezpłatny. Dostępny jest również bezpłatny pomiar czasu, ale wcześniej trzeba zarejestrować się na stronie parkrun Polska. Po rejestracji uczestnik otrzymuje osobisty kod kreskowy, który jest potrzebny do zapisania wyniku.

Wspólne treningi i marsz na pięciokilometrowej trasie mogą wspierać kondycję, pracę serca oraz układu krążenia i oddechowego. Nordic walking wzmacnia mięśnie, odciąża stawy i pomaga kształtować sylwetkę. Regularna aktywność daje też okazję do poznania nowych osób, a udział w zajęciach nie wymaga wcześniejszego doświadczenia ani sportowego przygotowania.

na podstawie: Urząd Miasta we Włocławku.

Treści na stronie są opracowywane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji