Koncert “Fajansowe Sny” nad Wisłą. Gwiazdy polskiej sceny zagrają na bulwarach

FOT. Urząd Miasta we Włocławku
Andrzej Piaseczny, Kayah, Tede i Piotr Rogucki na jednej scenie – i to bez żadnych opłat za wejście. 7 czerwca bulwary nad Wisłą zamienią się w otwartą salę koncertową, gdzie rytm przeplatać się będzie z refleksją o kujawsko-pomorskich korzeniach kina.
Marszałek Piotr Całbecki zaprasza mieszkańców Włocławka i regionu na muzyczne wydarzenie, które wpisuje się w obchody Roku Ludzi Filmu z Kujaw i Pomorza. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00 przy Bulwarach Marszałka Józefa Piłsudskiego – miejscu, które latem tętni życiem, a tego wieczoru ma szansę stać się naturalną sceną dla największych nazwisk polskiej muzyki.
- Artyści, którzy zdefiniowali polskie brzmienia
- Plan B pod dachem
Artyści, którzy zdefiniowali polskie brzmienia
Na scenie pojawi się plejada wykonawców reprezentujących różne pokolenia i style. Andrzej Piaseczny – artysta, który przeszedł drogę od chóralnych początków przez rockowe eksperymenty po dojrzałą, autorską twórczość. Kayah, niekwestionowana ikona polskiego r’n’b i soulu. Piotr Rogucki z charakterystycznym, chropowatym głosem i rockowym pazurem. Tede – mistrz słowa, który hip-hop przeniósł na salony bez utraty ulicznej autentyczności. Obok nich Ania Dąbrowska, Grzegorz Hyży, Tomasz Organek i Reni Jusis – każdy z nich niosący inną energię, ale wszyscy łączący się w jednym: umiejętności budowania niezapomnianej atmosfery na żywo.
Za muzyczną stronę wieczoru odpowiada Michał Ryba z zespołem, a prowadzenie powierzono Mateuszowi Kaczmarekowi.
Plan B pod dachem
Organizatorzy przewidzieli scenariusz awaryjny. W razie niepogody koncert przeniesie się do Hali Mistrzów – co oznacza, że niezależnie od kaprysów czerwcowej aury, publiczność usłyszy pełną, zaplanowaną setlistę.
Wstęp na wydarzenie pozostaje wolny. To rzadkość w czasach, gdy bilety na podobne składy artystyczne osiągają trzycyfrowe kwoty. Tego dnia bulwary staną się przestrzenią wspólną – bez podziałów na sektory VIP i zwykłe miejsca.
na podstawie: UM Włocławek.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta we Włocławku). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Przedostatni weekend wakacji we Włocławku. Policja ostrzega

Mazor X we Włocławku prowadzi chirurga podczas operacji kręgosłupa

Najpierw sprawdzenie w systemie, potem znak na ramie. Akcja we Włocławku

Firmy z Włocławka mogą zagrać dla Arturka. Sport połączy się ze zbiórką

Fajansowe Bistro wraca do Włocławka. Ruszył nabór uczestników

Wikingowie wracają do Włocławka. Będą walki, warsztaty i miecze

1605 kontroli na A1 pod Włocławkiem. Trzech kierowców po alkoholu

Przyszli rodzice zajrzą do sali porodowej. Liczba miejsc jest ograniczona

Pożegnanie wakacji we Włocławku. Parkiet wypełnią hity kilku dekad

Srebrny bieg Klaudii Kazimierskiej. Zawodniczka z Włocławka wicemistrzynią Europy

Wakacje zamkną się na płótnie. Rodzinne warsztaty w Skarbcu Fajansu

Włocławek zagra własnym głosem - „W tonacji naszej generacji VI”

Prawie 4,8 tys. zł w depozycie sądowym. Potrzebni są spadkobiercy
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii we Włocławku - kontakt, godziny i zgłoszenia
- Urząd Skarbowy we Włocławku - kontakt, godziny, e-usługi i zasięg terytorialny
- Komenda Miejska PSP we Włocławku - kontakt, JRG, sprawy prewencyjne
- Sąd Rejonowy we Włocławku - kontakt, wydziały, godziny i sprawy
- Apteki Lubanie, powiat włocławski - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku - kontakt, godziny, cenniki i obiekty
