Blog o przedwojennym Włocławku dał uczennicy Samochodówki ogólnopolski sukces

FOT. UM Włocławek
Włocławek znowu znalazł się na ogólnopolskiej mapie, tym razem za sprawą szkolnego bloga o śladach dawnej wielokulturowości. Marcelina Wszelak, uczennica V LO w Zespole Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki, sięgnęła po III miejsce w Polsce w konkursie „Odkrywcy wielokulturowości historii regionu”. To nie tylko szkolny sukces, ale też przypomnienie, że historia miasta wciąż potrafi pracować na jego dzisiejszy wizerunek.
Marcelina przygotowała swoją pracę pod kierunkiem polonistki Katarzyny Dąbrowskiej. Jej blog opowiadał o współczesnych śladach wielokulturowego przedwojennego Włocławka i prowadził czytelnika przez miejsca, w których przeszłość nie zniknęła, tylko została wtopiona w codzienny krajobraz miasta.
To właśnie taki temat sprawił, że Włocławek wybrzmiał szerzej niż w szkolnych murach. Konkurs zorganizowała jednostka samorządowa województwa śląskiego, a wyróżnienie dla uczennicy Samochodówki pokazuje, że lokalna historia może być opowiedziana w sposób ciekawy nie tylko dla mieszkańców, lecz także dla osób, które szukają w mieście czegoś więcej niż standardowej trasy zwiedzania.
na podstawie: Urząd Miasta we Włocławku.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (UM Włocławek). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Bezpłatne ćwiczenia z pierwszej pomocy na Starym Rynku we Włocławku

Radiowóz zrobił furorę we Włocławku - dzieci uczyły się zasad bezpieczeństwa

Włocławski Ekonomik wygrał debatę. Finał rozstrzygnęli argumentami

Kujawskie legendy, wianki i śpiew biały w czerwcowym planie Śródmieścia

Przy Szpitalnej ruszy objazd. Cztery dni zmian dla czterech linii

Granty na sąsiedzkie projekty. We Włocławku odbędzie się spotkanie o naborze

Opiekunowie mogą dostać oddech. Ruszył nabór do programu wsparcia

Przyszli rodzice zajrzą na salę porodową i porozmawiają z położną

W Parku na Słodowie zagrają dla Arturka. Włocławek szykuje piknik pełen wsparcia

Przerwa w dostawie wody na Jana Pawła II i Brzezinowej. MPWiK zapowiada prace

Seniorzy we Włocławku dostaną bezpłatne badania wzroku. Miejsc będzie niewiele

Łąki kwietne zamiast trawnika. Mniej koszenia, więcej pożytku

Film o Włocławku może dać nagrodę. Startuje konkurs miejskiego klimatu

Piąta edycja stypendiów dla uczniów. W Brześciu Kujawskim rusza nabór
Przydatne dane teleadresowe
- Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego we Włocławku - kontakt, awarie, e-BOK i zasady najmu
- Biuro Powiatowe ARiMR we Włocławku - kontakt, godziny, programy wsparcia dla rolników
- Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Włocławku - kontakt, bilety, ulgi i dodatkowe usługi
- Centrum Kultury "Browar B" we Włocławku - kontakt, bilety, sekcje i godziny zwiedzania
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku - kontakt, filie, karta i godziny
- Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku - kontakt, godziny, cenniki i obiekty
