Ponad 2,5 tys. uczestników - rok warsztatów ekologicznych zakończony w Centrum Edukacji Ekologicznej

2 min czytania
Ponad 2,5 tys. uczestników - rok warsztatów ekologicznych zakończony w Centrum Edukacji Ekologicznej

W salach i na szkolnych podwórkach dało się wyczuć ruch - narodziły się pomysły, pojawiły się donice i konkretne plany na zieleń. We Włocławku projekt edukacji ekologicznej nabrał tempa, trafiając też do sąsiednich powiatów. Po roku pracy organizatorzy mówią o setkach spotkań i kilkunastu zrealizowanych projektach zielonych miejsc.

  • Zajęcia dotarły do szkół we Włocławku i w regionie
  • Centrum Edukacji Ekologicznej - projekt “Obudź w sobie ekologa - II edycja” i wsparcie Fundacji

Zajęcia dotarły do szkół we Włocławku i w regionie

Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej realizowało zajęcia przez 12 miesięcy w ramach projektu. Efekt to:

  • 105 warsztatów zrównoważonego rozwoju,
  • 32 warsztaty “Zielony zakątek”,
  • wybrane i wspierane 12 projektów zielonych miejsc, którym ufundowano rośliny.

Działania nie ograniczyły się tylko do miasta - zajęcia odwiedziły placówki z powiatów:

  • włocławskiego,
  • lipnowskiego,
  • aleksandrowskiego.

Centrum Edukacji Ekologicznej - projekt “Obudź w sobie ekologa - II edycja” i wsparcie Fundacji

Projekt “Obudź w sobie ekologa - II edycja” został sfinansowany dzięki wsparciu Fundacji Drzewo i Jutro. Organizatorzy kładli nacisk na uświadamianie wpływu człowieka na środowisko i praktyczne rozwiązania, które można wdrożyć tu i teraz. Zajęcia przyciągnęły łącznie ponad 2 500 uczestników, a końcowy etap projektu został zrealizowany 23 stycznia 2026 r.

W praktyce oznacza to, że w najbliższych miesiącach mieszkańcy powinni zobaczyć efekty pracy - pojawiające się zielone zakątki i rośliny trafiające do wybranych miejsc. Warto obserwować działania Centrum Edukacji Ekologicznej i efekty projektów, bo to miejsca, gdzie wiedza łączy się z konkretną zmianą przestrzeni.

Wiele z podjętych inicjatyw to proste rozwiązania, które można powielać w szkołach, przydomowych ogródkach czy osiedlowych skwerkach - od tworzenia donic po wybór rodzimych gatunków roślin. Informacje o kolejnych edycjach warsztatów i o tym, gdzie powstały nowe zielone miejsca, będą przekazywane przez Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej oraz partnerów projektu.

na podstawie: Urząd Miasta Włocławek.

Autor: krystian