Prezydent czytał dzieciom w SP nr 10 - świąteczne bajki i wspólne chwile

W bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 10 w Włocławku zabrzmiały dziś opowieści o świętach i cudach. Wśród słuchaczy małe dzieci i ich opiekunowie, a także osoba włocławskiego prezydenta, która postanowiła spędzić czas przy książkach z najmłodszymi. Chwilę śmiechu, wspólnego skupienia i świątecznego ciepła dało się czuć w każdym zakątku sali. To wydarzenie pokazało, że czytanie może łączyć pokolenia i wzmacniać więzi szkolnej społeczności.
W bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 10 odbyło się świąteczne czytanie, w którym wziął udział Prezydent Włocławka - Krzysztof Kukucki. Dorośli i dzieci przenieśli się do świata bajek, opowiadań i wierszy pełnych radości i bożonarodzeniowych motywów. Głośne czytanie uzupełniały uśmiechy, reakcje słuchaczy i krótkie rozmowy o bohaterach – to przestrzeń, w której książka stała się pretekstem do wspólnego przeżywania świątecznej atmosfery.
Inicjatywa miała też praktyczny wymiar - zachęcała do sięgania po książki i pokazywała, jak prosto można zorganizować wartościowy czas w szkole. Dla rodzin i opiekunów to przypomnienie, że kilka wspólnych chwil z literaturą potrafi zostawić więcej świątecznego ciepła niż niejeden prezent.
na podstawie: Urząd Miasta we Włocławku.
Ostatnie Artykuły

Miliony na zawodówki. Włocławskie szkoły dostaną staże i nowe pracownie

Strategia Włocławka 2030+ wraca do konsultacji. Jest czas na uwagi

1761 kontroli i żadnego pijanego kierowcy - taki wynik zaskoczył we Włocławku

Włocławek odda hołd zwycięstwu. Uroczystość przy Pomniku Żołnierza Polskiego

Bajki wracają w nowych obrazach. Włocławek pokazuje wystawę pełną folkloru

Odciski palców i radiowozy - dzieci zobaczyły policję od środka we Włocławku

Dinozaur i piana. Brześć Kujawski szykuje rodzinne święto

Biopsja nerki w szpitalu. Diagnoza, która może zmienić leczenie

Zielona energia i samorządy przy jednym stole. W Brześciu Kujawskim padły ważne wnioski

Rysunki jak zapis podróży w głąb siebie. W Browarze B. startuje wystawa Wieczorek

Ponad dwustu uczniów ze stypendiami. Włocławek też na liście wyróżnionych

Seniorzy wracają na zajęcia. W mieście rusza druga edycja projektu

Włocławek znów postawi na sport bez barier. Hefajstos wraca na stadion

