Biblioteka rusza z nową edycją Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży

We Włocławku znów będą spotkania, na których książki zamieniają się w pretekst do rozmowy. Miejska biblioteka przygotowuje cykl dla młodych czytelników, którzy lubią dzielić się wrażeniami, czasem ostrymi opiniami i nieoczekiwanymi interpretacjami. To propozycja dla tych, którzy chcą wyjść poza stronice i porozmawiać o tym, co ich poruszyło.
- Spotkania we Włocławku wokół wspólnego czytania
- Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży - o czym warto pamiętać
Spotkania we Włocławku wokół wspólnego czytania
Bibliotekarze zapraszają młodzież na spotkania, które mają prostą zasadę: co miesiąc uczestnicy wspólnie wybierają książkę, a potem rozmawiają o tym, co w niej zadziałało, a co zirytowało. To format nastawiony na wymianę opinii, a nie wykład — liczy się szczerość i chęć rozmowy.
Pierwsze spotkanie nowego cyklu poświęcone będzie książce „Rodzina Monet”. Wydarzenie odbędzie się 29 października 2025 o godzinie 16:30 w sali konferencyjnej. Organizatorzy podkreślają, że to propozycja skierowana do młodzieży, która chce czytać i dyskutować w kameralnej atmosferze.
Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży - o czym warto pamiętać
Spotkania mają charakter otwarty i są prowadzone przez bibliotekarzy, którzy zachęcają do aktywnego udziału — zarówno tych, którzy lubią bronić swoich racji, jak i tych, którzy wolą słuchać. Klub to też dobre miejsce, by poznać różne perspektywy i poszerzyć czytelnicze horyzonty.
Osoby zainteresowane udziałem mogą skontaktować się z biblioteką — organizatorzy przypominają, że liczy się chęć czytania i gotowość do rozmowy.
na podstawie: Urząd Miasta we Włocławku.
Ostatnie Artykuły

Przedszkolaki z Włocławka zasiadły w radiowozie i na motocyklu policji

Puchar Mistrzów na stadionie OSiR. Młodzi lekkoatleci staną na starcie

BezCENne Czytanie ruszyło we Włocławku. Książki znów są w centrum

Na trzech ulicach zabraknie wody. MPWiK zapowiada przerwę

Precyzyjne regaty na Zalewie Włocławskim. Kujawiak Cup i Puchar Polski 10R

We Włocławku policjanci pokazali seniorom, jak nie stracić dorobku życia

Brześć Kujawski w centrum debaty o inwestycjach i nieruchomościach

Skarbiec Fajansu po zmroku. Ceramika, gra i nocne odkrycia

Na kilku ulicach zabraknie wody. MPWiK zapowiada poranne prace we Włocławku

We Włocławku policjanci ostrzegli seniorów przed oszustami na wnuczka

Włocławek znów gra o Pol’‘and’‘Rock - 17 zespołów stanie na scenie Browaru B.

Dach, gabinety i podziemne przejście. Urząd Miasta pokaże kulisy

Kogucik wraca w rodzinnej wersji. We Włocławku szykują zabawę z kolorem

